Jesienny wysyp bramek

171

Naliczyliśmy w ciągu  trzech minut, trzy udane ataki, ze strzałami na bramkę Księginic. Przy takim naporze można było tylko czekać na pierwszą bramkę. W 11 minucie środkowy ataku Dawid Oręziak, ogrywając dwóch obrońców, skierował piłkę do siatki. Goście „doznając łatwości gry” na boisku gospodarzy ponawiali ataki: raz lewą, a raz prawą stroną boiska. Podczas jednego z takich ataków piłka trafiła w poprzeczkę, a dobijana wyszła na aut. Ale już następny atak zakończył się bramką. Piłka przejęta w okolicy środka boiska została podprowadzona na wysokość pola karnego. Wykonaną wrzutkę przejął Marek Słowiński, zdobywając drugiego gola. Zobaczyliśmy już dwie bramki, a gra toczyła się dopiero 14 minut. Radości kibiców gości stawała się coraz głośniejsza, a gra Krzyżanowic coraz składniejsza. Można powiedzieć, że gospodarze na boisku nie istnieli.  Ale po zdobytym golu animusz gości lekko siadł. Coraz częściej dochodzili do piłki gospodarze, ale obrona nie dopuszczała atakujących do oddania celnego strzału. Taka przepychanka obu drużyn trwała do 22 minuty. Gdy goście znów przyspieszyli grę, powstało zamieszanie pod bramką Księginic. W tym tłoku piłka musnęła rękę obrońcy. Został zarządzony rzut karny. Wykonał go bardzo źle Dawid Natkaniec, strzelając prosto w ręce bramkarza. Po koniec pierwszej połowy meczu ten sam zawodnik, z podania lewoskrzydłowego podwyższył stan meczu na 3:0. Z tym wynikiem obie drużyny zeszły na przerwę.

Druga połowa zaczęła się inaczej. Gospodarze złapali ducha walki. Już w 2 minucie wykonali udany atak na bramkę Krzyżanowic. Piłka minimalnie minęła  lewy słupek. Goście też zaczęli inaczej. Zaczęli grać szeroko, skrzydłami. W sumie gra spowolniała się i w miarę upływu czasu gospodarze częściej zagrażali bramce rywali. Wydawało się że goście są zadowoleni z wyniku. Ta sielanka i dobra gra gospodarzy trwała do 26 minuty  i zakończyła się golem dla Księginic w wykonaniu Dawida Kempy. W odpowiedzi trójka zawodników gości przypuściła atak na bramkę rywali. Dawid Natkaniec tym razem nie spudłował, zdobywając czwartą bramkę. W tym miejscu warto odnotować dziwne zachowanie bramkarza gospodarzy. W pierwszej połowie dwa razy leżał ciężko oddychając. Wydawało się, że doznał ciężkiej kontuzji. W drugiej połowie ten fakt miał też miejsce i gracz został sprowadzony z boiska. Kibice gości dziwili się jak to możliwe, że leżący na boisku zawodnik, nie mogący samodzielnie zejść z boiska, nie jest kierowany na obserwację lekarską. Ale gdy bramkarz siadł na ławce i zaczął głośno kibicować paląc papierosy, orzekli :”On nie jest dysponowany”.

Gra zaczęła przypominać pierwszą połowę, kiedy goście „siedzieli” na gospodarzach. Raz po raz sunęli na bramkę. W ostatnich 8 minutach meczu zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki w wykonaniu: Andrzeja Bilińskiego, Dawida Oręziaka i Dawida Natkańca. 1:7 to ostateczny wynik spotkania Księginic z Krzyżanowicami.

W meczu wystąpili:

– gospodarze: – Piotr Chmielewski, Patryk Chmielewski, Dawid Kempa, Łukasz Jackowski, Kamil Zając,  Mirosław Dalach, Edmund Fedyk, Marcin Dufrat, Tomasz Szczurek, Marcin Szałapski, Paweł Sołtysik, Paweł Dalach, Artur Mikołajów;

-goście: -Tomasz Kapłoński, Przemysław Bortkiewicz, Andrzej Biliński, Radosław Krók, Tomasz Naligronda, Dawid Oręziak, Marek Słowiński, Arkadiusz Sowa, Paweł Ulatowski, Dawid Natkaniec, Tomasz Filipowicz, Łukasz Dziembowski, Florian Tomaś, Rafał Paszkowski.