Nietrzeźwy przyjechał po narkotyki

114

Policjanci już wcześniej ustalili, że na terenie jednej z miejscowości gminy Żmigród mężczyzna uprawia nielegalną plantację. Po kilku godzinach obserwacji zatrzymali 34- latka, który przyjechał na motocyklu po towar.

Mężczyzna miał pod bluzą pęk gałęzi marihuany. Ponadto w torbie przy motocyklu znaleziono fajkę wodną oraz skórzane etui, w którym znajdował się susz roślinny. Jakby tego było mało, mężczyzna był jeszcze nietrzeźwy i miał blisko promil alkoholu w organizmie.

– W związku z tym policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie zatrzymanego. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli ukrytą w meblach marihuanę, z której można by uzyskać blisko 1000 porcji handlowych tego narkotyku – poinformowała nas Iwona Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Na nielegalnej plantacji rosło 30 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Za swoje czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany będzie odpowiadał także za jazdę pod wpływem alkoholu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here