Budynek straży pożarnej będzie jak nowy

103

Zapytaliśmy, co zostanie wykonane w ramach remontu. – Wykonawca zajmuje się dociepleniem ścian budynku głównego, a także garażu, znajdującego się na podwórku. Zostaną wymienione także okna i drzwi. Na obu budynkach zostaną zamontowane instalacje solarne i pompy ciepła, które mają wspomagać pracę kotła gazowego. W trakcie remontu zostaną również wymienione wszelkie instalacje elektryczne – poinformował nas strażak.

Dariusz Zajączkowski dodał, że wykonawca musiał ustalić tak harmonogram prac, by w żaden sposób nie utrudniać pracy strażakom. Teraz, gdy rusztowania są zamontowane tylko od frontu budynku, strażacy nie mają problemu z wyjazdami do akcji – po prostu wyjeżdżają wozami bojowymi przez podwórko. Gdy jednak za kilka dni rusztowania obejmą cały budynek, to wykonawca tak będzie musiał prowadzić prace, by zawsze był możliwy swobodny wyjazd z dwóch bram garażowych. Ponadto plac budynku musi być zawsze w pełni dostępny dla potrzeb strażaków, a brama wyjazdowa nigdy nie może być zastawiona materiałami budowlanymi.

Inwestycja jest w pełni dofinansowywana ze środków zewnętrznych, pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. To duży projekt. Oprócz trzebnickiej jednostki, termomodernizację przejdą także budynki Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Oleśnicy i Oławie. Koszt prac dla całego zadania zamknie się w granicach 700-800 tys. złotych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here