Muzycy porwali publiczność w inny świat

407

 7 września w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy odbył się wspaniały koncert, podczas którego przed licznie przybyłą publicznością wystąpili w duecie: Wiesław Wysocki (saksofon) oraz Piotr Wrona (akordeon). Koncert zatytułowany został „Improwizacje klasyczne i jazzowe na temat pieśni sakralnych”. 

Co prawda koncert zorganizowany została w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, ale towarzyszyła mu jeszcze jedna ważna okoliczność. Otóż w tym roku parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebnicy obchodzi 15 – lecie swojego istnienia. W trakcie koncertu muzycy porwali publiczność w muzyczną bajkę, która okazuje się, była niezwykłą podróżą, a  jej treść każdy mógł zinterpretować na swój własny sposób. Każdy, kto tylko zechciał uczestniczyć w tym niezwykłym koncercie i choć trochę zna się na muzyce, mógł zauważyć niesamowitą rozmowę instrumentalną prowadzoną podczas koncertu przez muzyków. 

Dzięki tej kilkudziesięciominutowej podróży muzycznej, każdy mógł przenieść się do innej krainy, tej w której czuje się najlepiej. Dla wszystkich była to z pewnością doskonała okazja do tego, aby wyrwać się z ram codzienności i przenieść w inny, lepszy, świat muzyki. Na koniec,  oprócz kwiatów, muzycy otrzymali w podziękowaniu gromkie brawa. Oczywiście nie mogli także opuścić murów kościoła bez bisów, których tak bardzo domagała się trzebnicka publiczność. Niedzielny koncert odbył się pod patronatem posła  Marka Łapińskiego. 

W tym dniu muzycy zagrali jeszcze jeden koncert. O godz. 19 wystąpili w Krynicznie w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika. Ten koncert odbył się pod patronatem wójta gminy Wisznia Mała – Jakuba Bronowickiego i wywołał nie mniejsze, pozytywne emocje. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here