Króliki kradli i… wpadli

430

Dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał w nocy informację o zaparkowanym na polnej drodze pojeździe. Policjanci pojechali sprawdzić tę sytuację. Auto nie figurowało w bazie jako utracone, funkcjonariusze postanowili jednak odszukać osoby, które mogły wcześniej poruszać się tym samochodem. Idąc w kierunku pobliskiej miejscowości, w pewnej chwili zauważyli dwóch idących poboczem mężczyzn. Na widok mundurowych jeden z nich…  wypuścił spod bluzy dwa króliki i odrzucił latarkę. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy gminy Długołęka. Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanych ponad pół promila alkoholu w organizmie. Podejrzani o kradzież łącznie 6 królików rasy belgijskiej, o wartości 1200 zł, trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności zatrzymano kolejnego podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Właścicielowi udało się odzyskać dwa króliki, które wróciły do 20 pozostałych – powiedziała nam Iwona Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścili się ci mężczyźni. Dwóch z zatrzymanych, pod koniec sierpnia dokonało jeszcze trzech włamań i kradzieży. Podejrzani usłyszeli także zarzut kradzieży z gołębnika 60 gołębi o wartości 12 tysięcy złotych oraz karmy i odżywek o łącznej wartości 500 złotych, a także kradzieży…  przyczepki samochodowej o wartości 1500 złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają dokładne okoliczności wszystkich zdarzeń oraz ustalają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here