Zapraszamy. Tu warto być.

352

Święto Sadów z występami lokalnych gwiazd

Powiat Trzebnicki

Święto Sadów z muzycznymi gwiazdami

Trzebnica. Warto zarezerwować sobie czas w sobotę i niedzielę. 20 i 21 września, na Placu Pielgrzymkowym odbędą się  imprezy Święta Sadów. Pierwszy dzień – sobota, jest dedykowany Tomkowi Kowalskiemu, wokaliście grupy FBB, który uległ poważnemu wypadkowi  – zbierana będzie pomoc na jego leczenie i rehabilitację. Koncerty rozpoczną się od godziny 12.30. Jako pierwsze na scenie zagrają miejscowe zespoły: kapela ludowa Marciny, No Pesos, Pancerhund, Hard Day, Holny Blues, Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś i Cran. Kilka minut po godzinie 18 wystąpi zespół z Ząbkowic Śląskich – Fairly tale show. O godzinie 19.20 na scenie pojawi się trio Boogie Boys. Po nich gwiazda pierwszego dnia Święta Sadów – formacja CREE (Sebastiana Riedla), z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej i Małgorzaty Ostrowskiej.

W niedzielę jako pierwsze  (o godz.14) wystąpią mażoretki z grupy Aida, po nich przygotowano blok dla najmłodszych pod nazwą „Brzechwa robi show”. O godzinie 15.45 na scenie wystąpi folkowa kapela Hoverla. Od godziny 17 usłyszymy największe przeboje muzyki włoskiej w wykonaniu Dzióbek Band i Maurizio Niccolini. O godzinie 18, w krótkim pokazie tańca latino zaprezentują się Natalia Piecewicz i Andrzej Suchocki. O godzinie 18.30 zagra zespół z niemieckiego Kitzingen – miasta partnerskiego Trzebnicy  – Big Kitz Band. O godzinie 20  wystąpi gwiazda imprezy  Beata Kozidrak z zespołem BAJM.

Występy zespołów to nie jedyne atrakcje przygotowane z okazji XXXV Święta Sadów. Nie zabraknie kramików, gdzie będzie można skosztować lokalnych potraw i miodów, będą też stoiska z owocami i warzywami. Atrakcją dla najmłodszych będzie wesołe miasteczko, a dla miłośników sportowych emocji – tradycyjny turniej piłki siatkowej o puchar Święta Sadów 2014 (początek w sobotę o godz. 10 w hali ZAPO).

Wrześniowe koncerty fortepianowe

Trzebnica, Oborniki Śl. Po wakacyjnej przerwie Towarzystwo im. Ferenza Liszta wznawia koncert lisztowskie. Pierwszym artystą, który zagra w Trzebnicy i Obornikach Śląskich będzie pianista Grzegorz Niemczuk. Jest m.in. zwycięzcą International Carnegie Hall Concerto Debut Competition w Nowym Jorku w 2013 r. Sylwetkę artysty prezentujemy w artykule obok. Serdecznie zapraszamy na muzyczne spotkania: 23 września o godz. 12.30 koncert dla młodzieży „Jak słuchać muzyki”, a następny o godz. 18 – oba w sali Starostwa Powiatowego przy ul. Leśnej 1.  w piątek 26 września o godz. 18.30 pianista wystąpi w Saloniku Czterech Muz w Obornikach Śląskich.

Odkrywamy naszą tożsamość

Wisznia Mała. Już po raz 17 organizowane jest cykl imprez kulturalnych pn. „Europejskie Dni Dziedzictwa – Dziedzictwo źródło tożsamości”. Ośrodki kultury na Dolnym Śląsku organizują wystawy, koncerty i spotkania poświęcone tej tematyce. W Ośrodku Kultury i Sportu w Wiszni Małej odbędzie się występ trzech zespołów ludowych, na który zapraszamy  w sobotę 20 września. Między godziną 17 a 20 wystąpią: Szymanowianie, Strzeszowianki i Malinianie. W trakcie występu zostanie otwarta wystawa towarzysząca. Szczegółowy program pozostałych wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej www.dokis.pl.

Uniwersytet Dorosłego Człowieka rozpoczyna rok akademicki

Wisznia Mała. Uniwersytet III Wieku rozpoczyna kolejny rok działalności. Uroczysta inauguracja rozpocznie się 1 października o godz. 18, w sali konferencyjnej OKSiR. W programie między innymi: wystawa malarstwa Stanisława Przewłockiego i przyjaciół, wernisaż i muzyczna niespodzianka.

Festiwal Muzyki Kameralnej

Prusice, Żmigród. Najbliższe koncerty festiwalowe odbędą się w niedzielę 28 września: o godz. 16, w kościele św. Jakuba w Prusicach, a o o godz. 19.30 w kościele  Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Wystąpi Feroce Trio (klarnet, wiolonczela i fortepian).

Reszta świata…

Dni karpia

W tym tygodniu serdecznie zapraszamy do kupna świeżych i ekologicznych produktów na pl. Nowy Targ we Wrocławiu (24 września-5 października).

Zapraszamy również na rajd rowerowy, poprzedzony prelekcją na temat obserwacji ptaków. Start w środę 24 września o godzinie 10 spod Chaty Edukacyjnej w Rudzie Milickiej.

Także 24 września w hotelu Libero w Miliczu odbędzie się wystawna kolacja, podczas której będzie można spróbować karpia w cygańskiej odsłonie. Wstęp płatny – 80 zł/os., ilość miejsc ograniczona.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here