Nielegalne przyjmowanie reklam w prokuraturze

97

Chodzi o to, że mimo jednoznacznej decyzji RIO mówiącej o tym, że gmina nie może prowadzić działalności wydawniczej i nie może przyjmować płatnych reklam i ogłoszeń, w samorządówce w dalszym ciągu zamieszczane są płatne i bezpłatne reklamy oraz ogłoszenia. Co ciekawe ostatnio pojawiły się nawet ćwierćstronicowe reklamy, zamówione przez przewodniczącego rady Mateusza Stanisza oraz przez pracowników Urzędu Miejskiego dla… burmistrza z okazji jego 50-tych urodzin. Nie udało nam się ustalić czy urzędnicy zapłacili za te ogłoszenia, a jeśli nie, to czy inni mieszkańcy gminy również mogą bezpłatnie nadać takie reklamy swoim bliskim. Tymczasem do dzisiaj nie wiadomo, która prokuratura będzie prowadziła postępowanie.

– Zawiadomienie wpłynęło 23 lipca, a 30 lipca materiały zostały przekazane naszej prokuraturze – tłumaczy Tadeusza Tratkowski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Trzebnicy i dodaje: – Był okres urlopowy i faktycznie troszkę to u nas przeleżało, ale sprawę przekazaliśmy w zeszłym tygodniu do Prokuratury Okręgowej. Chcemy się wyłączyć, ponieważ sprawa dotyczy samorządu.

Teraz Prokuratura Okręgowa będzie musiała zdecydować, czy postępowanie prowadzić będzie inna prokuratura, czy może jednak sprawa wróci ponownie do Trzebnicy.

Dodajmy, że radni o łamaniu prawa poinformowali także Najwyższą Izbę Kontroli oraz rzecznika dyscypliny finansów publicznych, a także do wojewody dolnośląskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here