Więźniowie pomogą trzebnickiej gminie

87

Pod koniec sierpnia burmistrz Marek Długozima i dyrektor Okręgowej Służby Więziennej we Wrocławiu płk Ryszard Godyla podpisali porozumienie, na mocy którego więźniowie odbywający karę w zakładzie karnym we Wrocławiu, będą nieodpłatnie wykonywać prace zlecone przez gminę.

Podpisanie tego porozumienia jest efektem rozpoczętych rozmów, podczas zorganizowanej konferencji, jaka miała kilka miesięcy temu w Urzędzie Miejskim. Tam m.in. przedstawiciele służby więziennej, przekonywali jak ważne jest udzielania pomocy osobom z wyrokiem, które dzięki stałej pracy mają szansę jak najmniej przebywać w patologicznym środowisku, przez co proces resocjalizacyjny może być skuteczniejszy.

Podczas konferencji burmistrz przekonywał, że gminna spółka Ergo już od dłuższego czasu współpracuje z zespołem kuratorów i przyjmuje do pracy osoby z wyrokiem. Jak czytamy na stronie internetowej gminy Trzebnica, pierwszym zadaniem więźniów będzie przygotowanie terenu pod budowę parku dla psów, który ma powstać niedaleko stawów na ul. Leśnej.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here