W klasie C też umieją zdobywać gole

435

Mecz rozpoczął się niespodziewanym golem gospodarzy. Już w pierwszej minucie, po pierwszym rozegraniu, piłka znalazła się w polu karnym, po lewej stronie bramki. Tam dopadł ją Wojciech Lulko i posłał do siatki. Po tej bramce gospodarze jeszcze przez parę minut „siedzieli” na boisku Postolina. Nie był to czas na tyle długi, aby mogli stworzyć czyste sytuacje strzeleckie, a te które mieli wykorzystać. Powoli goście dochodzili do siebie. Gdy na środku boiska piłkę przejął Eryk Strzelczyk (Postolin) szybkim spurtem podprowadził ją pod pole karne i celnie uderzył. Bramkarz był na miejscu i uderzenie to wybił na aut. Ten atak gości wskazywał, że może być to ciekawe spotkanie. Tak też było. Przez następne 8 minut goście nie opuszczali pola gospodarzy. Odnotowaliśmy trzy udane strzały na bramkę rywali. Potem nastąpiło 6 strzałów, w ciągu 5 minut na bramkę SKS – u . Była to naprawdę kanonada strzelecka gości. To zmasowane natarcie zaowocowało bramką. Zdobył ją prawoskrzydłowy Sylwester Marczak. Po jego następnym uderzeniu, w ostatniej minucie pierwszej połowy, goście schodzili z boiska z dwoma golami przewagi.

Tak jak zakończono pierwszą połowę, tak rozpoczęto drugą. Po paru minutach gry w środkowej części boiska piłkę przejął Eryk Strzelczyk. Po długim i szybkim jej prowadzeniu, omijając obronę, podwyższył wynik meczu na 3:1. Ten gol jakby ożywił grę gospodarzy, bo dotąd była mało efektowna i efektywna. Obrona zaczęła bardziej twardo wchodzić w atakujących, a formacje ataku i pomocy przejmować piłkę w środkowej części boiska. Rozpędzeni rywale jednak nie odpuszczali i zdobyli czwartego gola uderzeniem Tomasza Kaczyńskiego. Była to 14 minuta drugiej połowy. Potem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, rozgrywając piłkę skrzydłami. Ta taktyka przyniosła oczekiwane efekty. Lewoskrzydłowy Marcin Zajączkowski uderzył w pełnym biegu piłkę i posłał ją do bramki rywali. Wynik 2 do 4 zaostrzył grę. Częściej widzieliśmy faule. Gospodarze nie odpuszczali i jeszcze wielokrotnie atakowali. Ten napór przyniósł w 30 minucie tej połowy trzeciego gola w wykonaniu Krzysztofa Lisowskiego. Przez ostatnie 15 minut obie drużyna pragnęły podwyższyć wynik. Jednak bardzo szybkie rajdy, np. Sylwestra Marczaka nie przynosiły efektu.  W taki to sposób mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gości z Postolina.

Po tym spotkaniu pierwsza drużyna z Głuchowa rozegrała swój ligowy mecz z Dębem Kuraszków, pokonując rywali 3 do 2.

W drużynie Głuchowa Grn. II  wystąpili: Łukasz Pisarek, Krystian Bobowski, Artur Czarny, Jacek Lolko, Adrian Kozieł, Krzysztof Kałuża, Kamil Chorzępa, Marcin Chorzępa Marcin Zajączkowski, Wojciech Lolko, Jacek Sobota, Krzysztof Lisowski, Łukasz Nowakowski, Sebastian Skalski.

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Ozorowice 4 10 21:2
2 Komorowo 4 9 11:6
3 Krościna Wielka 4 8 16:7
4 Czatkowice 4 7 21:9
5 Ujeździec Mały 3 7 10:3
6 Złotów 4 7 11:6
7 Paniowice 4 7 13:9
8 Postolin 4 6 10:14
9 Łapczyce 4 5 12:9
10 Głuchów Górny II 4 4 7:9
11 Szczytkowice 4 4 7:10
12 Brzezno 3 3 4:8
13 Lubiel 3 3 4:18
14 Bychowo 3 0 4:19
15 Pawłów Trzebnicki 4 0 6:28
16

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here