Trylogia odczytana

94

Z dziełem Henryka Sienkiewicza zmierzyli się przede wszystkim młodzi oborniczanie. [hidepost=0] Fragmenty „Ogniem i Mieczem”, „Potopu” oraz „Pana Wołodyjowskiego” czytali uczniowie gimnazjów w Obornikach Śląskich i w Pęgowie, Powiatowego Zespołu Szkół, członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej i Centrum Wolontariatu. Pomagali im starsi, m.in. uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki oraz pracownicy Obornickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki im. Jarosława Iwaszkiewicza, którzy także prowadzili imprezę. W sumie wystąpiło blisko dwadzieścia osób, ale niektóre dwukrotnie. Jedynym przedstawicielem samorządu była radna Rady Miejskiej Bożena Magnowska, ale pełniła także trzy inne role: opiekunki samorządu młodzieżowego, wolontariatu oraz obornickich gimnazjalistów.

Każdy lektor otrzymał  dyplom oraz buławę z pieczęcią przygotowaną specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta RP. Pieczęcią tą można było także ostemplować własne egzemplarze Trylogii.

Szkoda, że impreza nie została wcześniej rozreklamowana, zwłaszcza, że w ubiegłych latach odbywała się w innym miejscu. Informacji o tym wydarzeniu nie było ani na internetowej stronie Urzędu Miejskiego, ani OOK, a tylko biblioteki. Zabrakło też plakatów w mieście, nie mówiąc już o wioskach. W sobotę oborniczanie o czytaniu Trylogii mogli dowiedzieć się tylko w bibliotece, okolicach ośrodka kultury oraz… w miejscu imprezy.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here