Żmigród ma nowe trasy biegowe

629

Polskie Radio Wrocław promuje sportowy styl życia, a dowodem na to jest akcja prowadzona na terenie całego województwa dolnośląskiego pod hasłem „Żebyś biegał przez cały ROCK”. Wrocławska rozgłośnia radiowa dotychczas otwierała już trasy biegowe m.in. w Trzebnicy (wiosną 2013 r.), Bolesławcu, Legnicy, Jeleniej Górze, czy Wałbrzychu. w niedzielę 7. września otwarcia swoich oficjalnych tras biegowych doczekał się Żmigród. 

Włodarze miejscy na czele z burmistrzem Robertem Lewandowskim widząc aktywizację sportową lokalnej społeczności zdecydowali się na uruchomienie tras biegowych w miejscowym Zespole Pałacowo-Parkowym. W tym malowniczym, a zarazem historycznym miejscu wytyczono dwie trasy, a każda z nich jest w formie pętli, ze startem i metą w tym samym miejscu. Dłuższa trasa o nazwie „Trakt książęcy” ma liczy 3463 metry i prowadzi przez park oraz lasy wokół niego. Krótsza ścieżka biegowa to „Aleja pałacowa”, która ma 1015 metrów długości i zlokalizowana jest na obszarze parku. Dzięki dokładnemu oznakowaniu obu ścieżek biegowych i różnym długościom trasy, odnajdzie się tutaj  zarówno biegacz zaawansowany, jak i początkujący oraz dzieci o czym mogliśmy się przekonać podczas premierowych biegów. 

Kilka minut przed startem profesjonalną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przeprowadził duet nauczycielski Grzegorz Pierzchlewicz i Jan Fedyna. W końcu nadszedł czas na start, na którym stanęło 160. zawodników. Wśród odważnych był oczywiście sam włodarz gminy Żmigród Robert Lewandowski, ale również m.in. Ireneusz Pyczak, czyli były Mistrz Polski w biegach przełajowych oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski na 10. kilometrów po bieżni. Jak się jednak okazało najszybszy na mecie był Leszek Kononowicz, który tym samym zapisał się w historii żmigrodzkiego biegania. Każdy z uczestników po przekroczeniu mety otrzymał efektowne pamiątki od Polskiego Radia Wrocław, jak i Gminy Żmigród. Najwięcej radości przysporzył bieg najmłodszych uczestników na dystansie 200 metrów. W „Biegu Krasnali” było wiele emocji, a pomocni rodzice często w różnoraki sposób wspierali swoje pociechy. 

Otwarcie 14. trasy biegowej na Dolnym Śląsku odbyło się w sposób sprawny, aktywny oraz radosny i oby ta atmosfera towarzyszyła miłośnikom tej dyscypliny sportowej przez wiele następnych lat

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here