Piast ograł Śląsk, a Polonia odpoczywała

333
Ernest Balicki w ubiegłym sezonie był mocnym punktem Piasta.

W 6. kolejce bieżącego sezonu piłkarze Polonii Trzebnica nie mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności, gdyż spotkanie z MKS Oława został odwołany. Dlaczego? Otóż oławianie zorganizowali mecz charytatywny, w którym podejmowali na własnym stadionie pierwszą, ekstraklasową drużynę Śląska Wrocław. Zaległości zostaną odrobione już w środę 10 września (godz.17). Tymczasem emocji sportowych nie brakowało w Żmigrodzie, gdzie miejscowy Piast podejmował drugą drużynę Śląska Wrocław. Mecz ten był wyjątkowy dla Mateusza Fedyny, który ostatnie 6 lat spędził właśnie we wrocławskim klubie, a tego lata postanowił wrócić do „korzeni”.

Mecz rozpoczęli lepiej gospodarze, którzy z biegiem czasu coraz pewniej poczynali sobie na placu boju. W 9. minucie gry bliski uzyskania prowadzenia dla swojej drużyny był Filip Kendzia, ale piłka po strzale 17-letniego defensora poszybowała nad bramką Śląska. W 15. minucie dokładnym zagraniem wzdłuż bramki wrocławian popisał się Dominik Piotrowski, a nabiegający Adrian Bergier strzelił mocno, ale wprost w bramkarza Wojciecha Pawłowskiego.

W 20. minucie podopieczny trenera Grzegorza Podstawka wyszli na prowadzenie. W polu karnym gości sfaulowany został  Adrian Bergier i chwilę później sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na gola. W 28 minucie mogło być już 2:0, lecz efektowną paradą popisał się golkiper Śląska po strzale Sebastiana Zagórskiego. Tuż przed przerwą zdobywca pierwszego gola wykorzystał gapiostwo wrocławskiej defensywy, a bramkarz Śląska „w sytuacji ratunkowej” sfaulował napastnika gospodarzy. Adrian Bergier zachował jednak zimną krew i ponownie skutecznie egzekwował rzut karny, zdobywając drugą bramkę dla Piasta.

Zaraz po zmianie stron żmigrodzianie mogli powiększyć swój dorobek bramkowy, ale piłka po strzale Artura Monasterskiego trafiła w poprzeczkę bramki wrocławian. Chwilę później „bezrobotnego”  do tego momentu bramkarza Piasta Przemysława Łukasika próbował rozgrzać Robert Menzel, lecz spudłował. W 65. minucie było już 3:0, a strzelcem tego gola był… były zawodnik Śląska Mateusz Fedyna, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Szymona Sołtyńskiego. W 73. minucie błąd bramkarza żmigrodzian próbował wykorzystać Robert Menzel, ale młody golkiper zwycięsko wyszedł z opresji. W 78. minucie aktywny w w szeregach wrocławian Menzel przedostał się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i mocnym strzałem zdobył honorowego gola dla swojej drużyny. W doliczonym czasie gry Szymon Sołtyński trafił piłką w poprzeczkę bramki  przyjezdnych. Ostatecznie Piast Żmigród zasłużenie wygrał ze Śląskiem II Wrocław 3:1.

Teraz przed drużynami dwie kolejki pauzy, a wszystko ze względu na powołanie zawodników z niektórych klubów do kadry na półfinałowy turniej UEFA Region`s CUP, który odbędzie się w Legnicy. Przedstawiciele powiatu trzebnickiego do zmagań III-ligowych wrócą 20 września bieżącego roku. Wówczas żmigrodzianie w meczu wyjazdowym sprawdzą Dąb Przybyszów, a trzebniczanie podejmą Karkonosze Jelenia Góra.

Piast Żmigród – Śląsk II Wrocław 3:1 (2:0)

Piast: Przemysław  Łukasik – Artur Monasterski, Filip Kendzia, Patryk Gołębiewski, Dominik Piotrowski, Kamil Pilarski (63` Szymon Sołtyński), Mateusz Fedyna, Krzysztof Michalski (46` Ernest Balicki), Sebastian Zagórski, Grzegorz Mazurek (58` Dariusz Wieprzowski), Adrian Bergier (77` Piotr Mrowiec).

Śląsk II: Wojciech Pawłowski – Rafał Mikła, Robert Menzel, Krzysztof Cieśla, Grzegorz Rodzik, Igor Wargin, Paweł Kohut, Marcin Wdowiak, Maciej Matusik, Konrad Kaczmarek, Marcin Przybylski.

Bramki: 1:0 Bergier (20`-rzut karny),  2:0 Bergier (42`-rzut karny), 3:0 Fedyna (65`), 3:1 Menzel (78`).