Butelkowy jeż

145

Co prawda nie widzieliśmy jak powstawał, ale nietrudno się domyśleć, że butelkowy jeż jest wytworem mieszkańców jednego z osiedli na ul. Władysława Orkana w Obornikach Śl. Przepis na jego wykonanie jest bardzo prosty: wystarczy przepełniony pojemnik lub kontener na odpady plastikowe. Kiedy butelki nie mieszczą się już w pojemniku, wtykamy je w szczeliny i w ten sposób powstaje jeż.

A tak serio, to o wyjątkowym dziele z odpadów plastikowych poinformował nas jeden z mieszkańców osiedla. Pan Jan jest poirytowany faktem, że odpady segregowane są tak rzadko odbierane. – Śmieci walają się wokół pojemników, nie wygląda to estetycznie – mówi pan Jan. Mieszkaniec ma zastrzeżenia co do częstotliwości odbioru posegregowanych odpadów.

Wiadomo, że w wielu miejscach na terenie gminy posegregowanych śmieci jest więcej niż miejsca na nie. Nie ma raczej szans na to, żeby zwiększyć częstotliwość zbiórki śmieci, dlatego jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się ustawienie dodatkowych pojemników na segregowane odpady, zwłaszcza na plastiki, których „produkujemy” najwięcej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here