Gmina kosi tylko swoje, a powiat?

62

Rozwiązanie tego problemu nie jest trudne: ulice, o których pisze pani Emilia mają dwóch zarządców: Marcinowska jest drogą powiatową (a więc utrzymuje ją Zarząd Dróg Powiatowych), a Wałowa – to droga gminy Trzebnica.

Czytelniczka w mailu do redakcji zauważa: „Chodzę tamtędy codziennie i nie tylko ja, bo bardzo dużo osób się tamtędy porusza i kiedy przejeżdża auto nie ma jak zejść na pobocze w te chaszcze”.

Trudno nie przyznać jej racji, bowiem ulica Wałowa jest wykoszona równo, niemal jak od linijki.  Tymczasem na Marcinowskiej już tylko chwasty i chaszcze. Pytanie czy dwaj zarządcy mogą wspólnie ustalić harmonogram pielęgnacji zieleni, tak by utrzymać w podobnym stanie jedną, jak i drugą ulicę.

Pytamy najpierw w ZDP: – Na wymienionym odcinku koszenie zieleni ma miejsce 2 razy do roku. Można ustalić harmonogram koszenia dróg powiatowych, ale środki na ten cel są zaplanowane w październiku roku poprzedniego. W związku z powyższym należy przy konstruowaniu budżetu na 2015 rok uwzględnić ten harmonogram.

Kierownik zakładu oczyszczania miasta i zieleni ZGK Ergo, wyjaśnia, że pracownicy pracują w oparciu o prace zlecone prze gminę, w związku z tym to do gminy powinniśmy kierować swoje pytania. Na prośbę o udzielenie informacji, czy mogliby wspólnie z ZDP ustalić termin koszenia zieleni, odpowiedziała, że nie jest upoważniona do udzielania odpowiedzi na te pytania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here