Oborniczanie w Biegu Niezłomnych

83

Zawody nordic walking uzupełniły właściwy bieg  bieg długodystansowy, w którym udział wzięło 1101 biegaczy z całego kraju.

Na trasie nordic walking wystartowało 100 zawodników. Wystartowali na  Rynku Sobótki, następnie przeszli zboczami Góry Stolnej, przez przełęcz pod Wieżycą i z  powrotem do Sobótki.

[hidepost=0]

Zawody ukończyło 54 uczestników, w tym szesnaścioro oborniczan. Uzyskali czasy: 1:40:13 – 1:58:00 godz. – Jest to niezły wyczyn, biorąc pod uwagę, że stanowiliśmy grupę wiekową sześćdziesiąt plus – podkreśliła prezes Ewa Materny. – Najwyżej zostali sklasyfikowani Państwo Jan i Dorota Świtalscy z Wilczyna, którzy stanęli na pierwszym i drugim stopniu podium w kategoriach: M-70 i K-70, otrzymując piękne, okolicznościowe medale. Udział naszych członków w zawodach stanowił promocję aktywnego, zdrowego i sportowego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców miasta i gminy Oborniki Śląskie.

Organizatorem Biegu Niezłomnych i Zawodów Nordic Walking był m.in. Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Honorowym patronami byli: Lidia Lwow-Eberle – podporucznik AK w Brygadzie Wileńskiej, pierwsza kobieta w oddziale partyzanckim na Wileńszczyźnie; Weronika Sebastianowicz – kapitan Wojska Polskiego, żołnierz Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz Zbigniew Lazarowicz – żołnierz Polski Podziemnej od 1942 roku, dowódca plutonu w czasie Akcji „Burza”.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here