Pierwsza wygrana Sokoła

369

W środę lipianie udali się na konfrontację z faworyzowaną Miedzią II Legnica, którą nie tak dawno, bo wiosną tego roku trenował obecny szkoleniowiec Sokoła Mirosław Drączkowski. Jak się okazało wyprawa do byłego klubu popularnego „Drączka” nie okazała się najmilsza dla całej załogi z powiatu trzebnickiego. Legniczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:0, a przyjezdnym najwidoczniej zabrakło początkowej koncentracji, gdyż wszystkie gole stracili w pierwszych 10. minutach gry. Po tej przegranej lipianie chcieli jak najszybciej zmazać nie najlepsze opinie na swój temat, a okazję ku temu mieli w już sobotę, gdyż do Wielkiej Lipy przybyła drużyna Granicy Bogatynia, która w dotychczasowych meczach bieżącego sezonie nie zaznała jeszcze smaku porażki. Jak się jednak okazało przygraniczna ekipa przysłowiową „gorzką pigułkę” musiał „przełknąć” na terenie powiatu trzebnickiego. Podopieczni trenera Mirosław Drączkowskiego sobotni pojedynek rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdyż już w 20. minucie gry wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Patryka Jędrzejowskiego. Niestety radość gospodarzy z uzyskanego prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo 120. sekund później przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W 35. minucie zawodnik Sokoła został sfaulowany w polu karnym rywala, a arbiter prowadzący mecz bez wahania wskazał na „jedenastkę”, którą na gola zamienił Marcin Pruchnicki.

Jak się okazało w drugiej części gry gole już nie padły, ale emocji nie brakowało. Od 73 minuty meczu gospodarze musieli sobie radzić bez Kamila Suppana, który został drugą żółtą kartką w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić plac gry. Ambitna postawa Sokoła jednak wystarczyła, aby korzystny rezultat podtrzymać do ostatniego gwizdka sędziego i pierwsze zwycięstwo lipian w bieżącym sezonie stało się faktem. – Cieszy nas przełamanie passy bez wygranej, ale podkreślam, że zespół tego lata został bardzo „przemeblowany” i teraz potrzebuje czasu na zgranie. Wszystko powoli się rozkręca i idzie w dobrym kierunku. Martwi nas natomiast fakt, że ponownie pierwsi strzeliliśmy gola i za moment straciliśmy. Chłopcy chyba zbyt szybko się rozluźniają po uzyskanym prowadzeniu i to musimy wyeliminować. Cieszy ambicja zespołu, który kwadrans grał w osłabieniu i utrzymał korzystny wynik. Kamil Suppan pierwszą żółtą kartkę otrzymał za dyskusję z arbitrem i za to poniesie konsekwencje finansowe – wyznał po meczu Kierownik Sokola Wielka Lipa Stanisław Żuk.

Teraz przed IV-ligowcem z Wielkiej Lipy kolejne 2. mecze w  ciągu tygodnia. W środę (3 września) pucharowa batalia z Sokołem Ujeździec Wielki, a w sobotę (6 września) ligowa bitwa na własnym stadionie z Orłem Ząbkowice Śląskie.

Sokół Wielka Lipa – Granica Bogatynia 2:1 (2:1)

Bramki dla Sokoła: 1:0 Jędrzejowski (20), 2:1 Pruchnicki (35-karny).

Czerwona kartka: Suppan (Sokół, 73 – za dwie żółte).

Sokół: Jarosław Krawczyk – Marcin Pruchnicki, Kamil Suppan, Łukasz Szmajda, Mariusz Bełkowski (70` Filip Bienkiewicz), Patryk Jędrzejowski (90+2` Marek Ludwiczak), Mateusz Jaskólski (70` Radosłąw Bella), Wojciech Ciołek, Paweł Teodorowicz, Paweł Janus (73` Kamil Warchoł), Michał Banach (46` Artur Chmielewski).