Pogoda i trasa dały o sobie znać

743

Zawody MTB Cross Country o Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała zorganizowane zostały już po raz kolejny przez Gminę Wisznia Mała, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Wzgórz Trzebnickich”, sołtysa Mienic Piotra Szymczaka oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej. I wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawodnicy startowali w jedenastu kategoriach, np. open, kobiety czy M0K0. Trasa zawodów przebiegała przez bardzo ładne tereny trzech gmin naszego powiatu:  Trzebnica, Wisznia Mała oraz Oborniki Śląskie.

Już od samego rana do Mienic przybywało coraz więcej samochodów, a wśród nich także z numerami rejestracyjnymi z różnych rejonów Polski. Z każdą chwilą robiło się na boisku coraz bardziej tłoczno. Oprócz zawodników nie brakowało przecież miejscowej społeczności, która przybyła aby obejrzeć zawody i wspierać zawodników na trasie.

Impreza rozpoczęła się już o godz. 9.30 od przyjmowania zgłoszeń. O godz. 11 odbyła się zaś odprawa techniczna. Wyścigi rozpoczęły się o godz. 12, w momencie, gdy słońce było już bardzo wysoko i mocno grzało. Na dworze więc było duszno i gorąco, co z pewnością utrudniało zawodnikom jazdę. Trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Mienice – Piotrkowiczki – Węgrzynów – Borkowice – Mienice. Organizatorzy wytyczyli trzy trasy: dla mężczyzn (liczącą 32 km), dla kobiet (16 km) i dla dzieci (3 km). Opłata startowa wynosiła 20 zł (dorośli) i 10 zł (dzieci), w zamian za to wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali numer startowy i posiłek regeneracyjny.

Około godz. 14 odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Wszystkim zwycięzcom nagrody i gratulacje wręczał wójt gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki. Puchary otrzymali zawodnicy zajmujący miejsca od I do III w każdej kategorii wiekowej mężczyzn, kobiet i dzieci. Ponadto Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała powędrował do zwycięzcy kategorii mężczyzn open, którym został Marcin Jędraszek z Szymanowa, a ciekawe nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach wiekowych od miejsca I-III oraz do zwycięzcy kategorii open. W kategorii dzieci upominki otrzymali wszyscy zawodnicy.

Kolejnym punktem programu była część troszkę mniej oficjalna, czyli imprezy towarzyszące oraz wspólna zabawa, podczas której był czas na wymianę wrażeń, doświadczeń i nawiązywanie znajomości. Impreza zakończyła się około godz. 19.

W kategorii M0 zwyciężył już po raz drugi z rzędu, wychowanek Klubu Sportowego ARKADIA z Wielkiej Lipy Jakub Krupa, reprezentujący obecnie Wrocławski Klub Kolarski. Korzystając z okazji warto wspomnieć, że Jakub jako jedyny mieszkaniec naszego powiatu uczestniczył w kategorii junior w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Celem imprezy była promocja tras rowerowych gminy Wisznia Mała oraz walorów turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Kocich Gór, a także popularyzacja kolarstwa górskiego i aktywnych form spędzania czasu. Wyścigi przeprowadzone zostały zgodnie z przepisami sportowymi PZ KOL i przepisami ruchu drogowego.

 

Wyniki:

 

Mężczyźni Open

I miejsce – Marcin Jędraszek, Szymanów

II miejsce – Paweł Szlęk, Oborniki Śląskie

III miejsce – Krzysztof Majewski, Wrocław

 

M1 (roczniki 1996-1994)

I miejsce – Marek Nawrocki, Wrocław

 

M2 (roczniki 1993-1983)

I miejsce – Paweł Szlęk, Oborniki Śląskie

II miejsce – Michał Jakubowicz, Wrocław

III miejsce – Piotr Poprawski, Strupina

 

M3 (roczniki 1982-1973)

I miejsce – Marcin Jędraszek, Szymanów

II miejsce – Robert Piotrowski, Wrocław

III miejsce – Roman Woźniak, Szymanów

 

M4 (roczniki 1972- 1963)

I miejsce – Robert Mazurczuk, Malin

II miejsce – Piotr Panek, Wrocław

III miejsce – Roman Strackiewicz, Chrząstawa

 

M5 (rocznik 1962 i starsi)

I miejsce – Krzysztof Majewski, Wrocław

II miejsce – Zbigniew Strzałkowski, Jary

III miejsce – Cezary Bąbka, Mrągowo

 

Kobiety Open

I miejsce – Magdalena Wojtyła, Oborniki Śląskie

II miejsce – Marta Wesołowska, Wrocław

III miejsce – Marzena Ciura, Siedlec

 

K1 (roczniki 1996-1994)

I miejsce – Marta Wesołowska, Wrocław

 

K2 (roczniki 1993-1983)

I miejsce – Monika Mróz, Wrocław

 

K3 (roczniki 1982 i starsze)

I miejsce – Magdalena Wojtyła, Oborniki Śląskie

II miejsce – Marzena Ciura, Siedlec.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here