Kogo reprezentuje Beata Kowalska

180

W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy stanowisko wójta Zawoni w sprawie konfliktu między częścią mieszkańców Kałowic a sołtysem i popierającym go wójtem Robertem Borczykiem. Wójt sugerował, że winę za „rozbicie i podział w lokalnej społeczności” ponosi jedna mieszkanka – Beata Kowalska, która „podpisywała się jako reprezentantka mieszkańców Kałowic”. W odpowiedzi p. Kowalska przysłała nam pismo, które publikujemy w całości:

[hidepost=0]

Postanowiłam odnieść się do tego, co napisał wójt R. Borczyk w autoryzowanym przez siebie liście zamieszczonym w  NOWej gazecie trzebnickiej nr 33 (926) 12 VIII-18 VIII 2014.

 Nieprawdą jest, że w wielu pismach kierowanych do Wójta Gminy Zawonia, jak i do Przewodniczącej Rady Gminy podpisywałam się jako reprezentantka mieszkańców Kałowic. Tylko w jednym piśmie skierowanym jednocześnie do Rady Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy podpisałam się swoim imieniem i nazwiskiem z dopiskiem „z upoważnienia mieszkańców Kałowic”. Wtedy byłam już w posiadaniu pisemnego upoważnienia kilkunastu mieszkańców Kałowic. Wójt R. Borczyk kłamie także twierdząc, że zwracałam się w taki sposób w wielu pismach do niego. Nie było ani jednego takiego pisma!

Nieprawdą jest, że mimo próśb o wyjaśnienie, czy reprezentuję wszystkich mieszkańców, czy też tylko ich część, nie udzieliłam jasnej odpowiedzi. W piśmie do Przewodniczącej D. Worotniak z dnia  3.02.2014 r. wyraźnie informuję, że  ” w związku z Pani pismem… wyjaśniam, że zostałam upoważniona do reprezentowania opinii zawartej w piśmie z dnia 30.12. 2013 r. przez grupę mieszkańców…  a więc nie jest możliwe abym reprezentowała ogół mieszkańców w rozumieniu wszystkich mieszkańców”.

Pisma przesyłam do redakcji NOWej gazety trzebnickiej.

 Z wyrazami szacunku Beata Kowalska

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here