Juniorzy młodsi awansowali do okręgówki!

110

NOWa: – Proszę przypomnieć jakie grupy wiekowe szkolone są w Borze Oborniki Śląskie i czy wszystkie biorą udział w rozgrywkach ligowych?

 

Kornel Delczyk: – Obecnie prowadzimy szkolenie w 5 kategoriach wiekowych: żak, orlik, młodzik, trampkarz oraz junior młodszy. Są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Wszystkie te kategorie biorą udział rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

 

NOWa: – Klub nie ma kłopotów z naborem młodych zawodników?

Kornel Delczyk: Nie, przeciwnie  – obecnie zainteresowanie trenowaniem piłki nożnej w naszym klubie jest spore. Dobra frekwencja to efekt zaangażowania i systematycznej pracy naszych trenerów: Roberta Rejka, Leszka Karbownika, Michała Jankowiaka, Rafała Drożdżowskiego i Krystiana Januszewskiego.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]

NOWa: – W tym roku świetnie zaprezentowali się juniorzy młodsi?

 

Rober Rejek: – Tak, po bardzo wyrównanych rozgrywkach zespół wywalczył promocję do ligi okręgowej. Dopiero w ostatnim meczu kolejki z liderem Widawą Kiełczów, wygranym przez nasz zespół 6:0, zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie.

 

NOWa: – Co wpłynęło na taki wynik?

 

Rober Rejek: – Przede wszystkim w klubie poprawiły się warunki szkolenia. Organizacyjnie poszliśmy krok do przodu. Ponadto zawodnicy ciężko pracowali na treningach, bo widzieli, że to przynosi efekty. Przez ostatnie 3 lata  w grupie wytworzyła się fantastyczna atmosfera, którą będziemy chcieli utrzymać w nadchodzącym sezonie.

 

NOWa: – Czy chłopcy zostali w jakiś sposób nagrodzeni za ten awans?

 

Robert Rejek:– Była zorganizowana drobna impreza z pizzą i napojami. Zostały przekazane gratulacje i podziękowania. Jednak dla nich najważniejszą nagrodą będzie możliwość rywalizowania w lidze okręgowej z piłkarzami takich klubów jak: Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy Polonia Trzebnica.

 

Kornel Delczyk: – Liczymy, że poprzez udział w rozgrywkach na szczeblu okręgowym podniesiemy poziom wyszkolenia naszych juniorów. Dzięki temu w późniejszym okresie będzie im łatwiej odnaleźć się w piłce seniorskiej. Czas pokaże czy mieliśmy rację.

 

NOWa: – Jakie cele stawia trener przed swoimi młodymi podopiecznymi?

Robert Rejek: – Jako beniaminek będziemy bardzo zadowoleni z bezpiecznej środkowej części tabeli. Celem jest podnosić swoje umiejętności piłkarskie, a zwycięstwa przyjdą same.

Kornel Delczyk: – Dodam od siebie, że za rok liczymy na włączenie do kadry seniorów dwóch młodzieżowców, kończących w tej grupie wiek juniora. W tym roku ta sztuka udała się z trzema zawodnikami: Jakub Nowacki, Patryk Kusaj, Dawid Karpiak.

 

NOWa: – Jakie konsekwencje finansowe będzie miał ten awans dla budżetu klubu?

 

Kornel Delczyk: – Z uwagi na dodatkowe koszty sędziowskie oraz transportu znacznie wzrośnie koszt funkcjonowania tej grupy. Tych środków nie ma w budżecie. Pieniędzy już szukamy u prywatnych sponsorów.

 

NOWa: – Kiedy startują rozgrywki juniorów i z kim zmierzycie się na początek?

Robert Rejek: – Już 30 sierpnia na wyjeździe zagramy z Kolektywem Radwanice, a następnie u siebie z SKS Głuchów Górny. Zapraszam serdecznie do kibicowania naszej drużynie.

 

NOWa: – Dziękuję Panom za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Robert Rejek: Dziękuję.

Kornel Delczyk: Dziękuję bardzo.

Zawodnicy, którzy wywalczyli awans do ligi okręgowej juniorów młodszych:

Rafał Rejek (2000), Krystian Więcek (1999), Piotr Wójtowicz (1999), Dawid Grzecznik (1999), Mikołaj Wyrzykowski (1998), Adrian Zięba (1998), Maciej Morawski (1998), Konrad Zdeb (1998), Igor Zdeb (1998), Wojciech Gawlik (1998), Adrian Łakomski (1999), Dawid Karpiak (1997), Piotr Zaremba (1997), Jakub Nowacki(1997), Patryk Kusaj (1997). [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here