Oblężony klub jeździecki w Machnicach

159

Konkurs rozpoczął się od skoków w klasie LL, czyli przez przeszkody zawieszone na wysokości 90 cm. Następne klasa L – przeszkody na wysokości 100 cm, P – 110 cm i N – zawieszone 120 cm nad ziemią. Każdy skok był oceniany przez sędziów, którzy komentowali przejazd jeźdźca i jego konia. Podczas zawodów prowadzone były zawody eliminacyjne dla Mistrzostw Polski Młodych Koni z oceną stylu koni 4,5 i 6 letnich.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]To była jedna z największych imprez jeździeckich na naszym obiekcie. W zawodach wzięło udział wielu świetnych jeźdźców, przyjechało ponad 200 koni. Zawody można było zaliczyć do największych w kraju – niewiele bowiem klubów jeździeckich może pozwolić sobie na przyjęcie tylu zawodników – skomentował dyrektor zawodów Jacek Mierzwiński.

Organizatory zadbali o to, by zawody regionalne były nie tylko emocjonującą sportową rywalizacją dla startujących. Na terenie imprezy przygotowano bar z przekąskami z grilla. Można było także zobaczyć widowiskowy pokaz horseball. Jest to gra zespołowa na koniach, którą można porównać do gry w… piłkę nożną. W każdej drużynie gra 4 jeźdźców, ich zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów; muszą wrzucić specjalną piłkę trzymaną w rękach do obręczy przeciwników, jednak zanim nastąpi atak na „bramkę”, piłka musi krążyć wokół trzech zawodników.

Następna jeździecka impreza w klubie Śląsk w Machnicach odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia.  [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here