Ukradł 4 króliki

115

To było dość nietypowe zgłoszenie. W niedzielę, 27 lipca, około godz. 9 rano dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał informację o kradzieży 4 sztuk rasowych królików. Na miejsce zgłoszenia pojechali policjanci.

Funkcjonariusze prewencji w rozmowie z poszkodowanym ustalili, że sprawca pod osłoną nocy wszedł na teren posesji, a następnie ukradł 4 króliki belgijskie o łącznej wartości 480 złotych. Policjanci w trakcie wykonywania dalszych czynności szybko znaleźli podejrzanego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec sąsiedniej wsi. Kiedy pojechali do jego mieszkania, nikogo nie zastali, ale przez okno zauważyli w jednym z pomieszczeń dwa króliki, które chodziły po pokoju. Widoczna była również trawa, rozsypana na podłodze – relacjonuje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje, że funkcjonariusze postanowili sprawdzić okolicę, aby odnaleźć poszukiwanego mężczyzny.

W pewnej chwili zauważyli podejrzanego, który na widok radiowozu podjął ucieczkę w okolice pobliskiego stawu i tam usiłował schować się w zaroślach. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że dwa z czterech skradzionych królików zostały już sprzedane. Mimo to policjanci odzyskali wszystkie skradzione zwierzęta, które zostały przekazane prawowitemu właścicielowi – mówi policjantka.

Mężczyzna trafił do aresztu, a o tym jaki otrzyma wyrok zadecyduje sąd. Za kradzież królików, które warte były około 480 zł mężczyzna może trafić za kratki nawet na 5 lat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here