Większy kubeł – ile to kosztuje?

125

Wielu mieszkańców naszego powiatu ma spory problem – jak przechowywać we własnych domach posegregowane śmieci. Nie każdy dysponuje piwnicą czy komórką, w której mógłby trzymać pełne i puste worki. Pamiętajmy, że jeśli śmieci nie mieszczą się nam już w domu, zawsze możemy zawieźć je do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Należy sprawdzić, gdzie znajduje się PSZOK w naszej gminie i w jakich godzinach jest czynny. Przy oddawaniu śmieci możemy zostać poproszeni o okazanie dowodu osobistego (chodzi o to, by mieszkańcy innych gmin nie podrzucali śmieci).

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Możemy również przeorganizować przestrzeń, kupując stojak na worki do segregacji. W zależności od firmy i jakości wykonania kosztują one średnio około 70-120 zł. Niektóre są pokryte powłoką antykorozyjną i mogą stać na dworze. Dzięki stojakom będzie się nam wygodnie wrzucało śmieci, worki nie będą się przewracały i nasze posegregowane śmieci będą wyglądały estetycznie. Przez zakupem stojaków (chociażby przez internet) warto sprawdzić ceny i promocje w okolicznych sklepach, jak chociażby w trzebnickim Bricomarche, bo czasem trafiają się prawdziwe okazje cenowe.

Właścicielom posesji, którzy ze względu na to, że mają teraz rzadziej odbierane śmieci, proponuje się zakup większych kubłów. Jak poinformował nas Radosław Kowalik, prezes obornickiego ZGK, w firmie można kupić kubły o następujących pojemnościach: 120 litrów za 140 zł, 240 litrów – 190 zł, a 1100 litrów za 678 zł (są to ceny brutto). Każdy z kubłów ma atest i jest obsługiwany przez wszystkie śmieciarki. Warto zatem sprawdzić ceny u miejscowych sprzedawców, bo może się okazać, że są one znacznie niższe niż na portalach aukcyjnych, a do ceny trzeba jeszcze przecież doliczyć koszty przesyłki. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here