Pielgrzymi przechodzili przez Trzebnicę

68

Podczas nabożeństwa inaugurującego pielgrzymkę, w imieniu ks. arcybiskupa pielgrzymów pożegnał kanclerz Kurii Wrocławskiej: –„Wszyscy jesteśmy pielgrzymami” pisze św. Paweł w II liście do Koryntian, wszyscy jesteśmy w drodze do domu Ojca. Wędrujemy ku spełnieniu obietnicy Boga, tak jak naród wybrany wędrował do Ziemi Obiecanej.

W tym roku pielgrzymi dotarli do Trzebnicy w sobotę po godz. 18.  I choć nasze miasto jest nie po drodze na Jasną Górę, to pielgrzymi z radością przybywają do grodu św. Jadwigi. Tak też było i tym razem, choć zmęczeni, to jednak pełni radości przybyli do naszego miasta.

[hidepost=0] – Dzisiaj było bardzo gorąco, ale szło się dosyć fajnie. Trzeba było dużo pić, ale na trasie mieszkańcy chętnie dawali nam napoje, witali nas, machali. Nie było nawet zbyt wielu omdleń, za to odcisków trochę jest. Ale niosę ze sobą intencję, więc jestem zmobilizowana i przygotowana na trud. Teraz marzę tylko o tym, aby się jak najszybciej umyć – powiedziała Marta, tuż po wejściu do miasta.

Niektórzy z pielgrzymów wchodząc do Trzebnicy zastanawiali się nad tym, czy nie idą tą samą samą drogą, którą szła św. Jadwiga, by budować kościół i klasztor w Trzebnicy. W sobotę pielgrzymi modlili się za wstawiennictwem Świętej Jadwigi za naszą Ojczyznę, za Dolny Śląsk i za nasze miasto. Pielgrzymów, jak co roku, witali mieszkańcy oraz siostry boromeuszki, które w gotowości stały u wejścia do klasztoru, by przyjąć strudzonych gości.

Drugi dzień rozpoczął się pielgrzymkową mszą. Wszystkich przywitał ks. Jerzy Olszówka, proboszcz parafii św. Jadwigi, który polecił pielgrzymom Patronkę Trzebnicy, jako wzór człowieka otwierającego drzwi Chrystusowi. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli w drogę, by w godzinach popołudniowych dojść do Oleśnicy. Na Jasną Górę wszyscy dotrą w niedzielę 10 sierpnia. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here