Tu warto być

74

Konkurs na rybną sałatkę

ŚWIERZÓW. W sobotę, 9 sierpnia o godz. 17 w Świerzowie odbędzie się konkurs na „Najsmaczniejszą sałatkę z ryby”. Konkurs odbędzie się na boisku wiejskim w ramach IV Świerzowskiego „Sposobu na rybę”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Wzgórz Trzebnickich”, partnerem konkursu zaś „Stowarzyszenie 17 Stawów” – Świerzów. Warunkiem uczestnictwa jest formalne zgłoszenie udziału przez organizację pozarządową, sołectwo, nieformalną grupę, osobę fizyczną – z terenu działania LGD KWT, poprzez przesłanie do LGD zgłoszenia. W potrawie można wykorzystać dowolny gatunek ryb. Wskazane jest, aby propozycja konkursowa zawierała krótki opis wraz z przepisem. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe o wartości: I miejsce – 300 zł, II miejsce – 200 zł, III miejsce – 100 zł. Dodatkowo możliwe jest przyznanie wyróżnień do kwoty 400 zł. Szczegóły na stronie www.prusice.pl.

[hidepost=0]MTB Cross Country

MIENICE. 9 sierpnia o godz. 12 na boisku sportowym w Mienicach zorganizowana zostanie impreza dla wszystkich miłośników kolarstwa pn. MTB Cross Country. Zawody przeprowadzone zostaną o Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała. Trasa przebiegać będzie przez miejscowości: Mienice – Piotrkowiczki – Węgrzynów – Borkowice  do Mienic. Opłata startowa: 20 zł (dorośli) i 10 zł (dzieci). Długość tras: mężczyźni – 32 km, kobiety – 16 km oraz dzieci – 3 km. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 7 sierpnia (czwartek).  Na zwycięzców zawodów czekają atrakcyjne nagrody! Wszelkie informacje i regulamin zawodów dostępne na stronie: www.oksir.wiszniamala.pl.

III Międzynarodowy Plener Plastyczny

TRZEBNICA. W dniach 14-24 sierpnia już po raz trzeci w Trzebnicy zorganizowany zostanie Międzynarodowy Plener Plastyczny. Uczestnikami będą artyści z Polski, Ukrainy i Niemiec. W trakcie trwania pleneru będą miały miejsce spotkania autorskie z artystami w „Kawiarni jadwiżańskiej”-Dom Pielgrzyma: w niedzielę (17.08) o godz. 16 oraz w czwartek (21.08) o godz. 19. Wernisaż poplenerowy odbędzie się zaś w niedzielę (24.08) o godz. 15.30 na Placu Pielgrzymkowym.

Pokazy lotnicze

SZYMANÓW. 30 sierpnia (sobota) na lotnisku w Szymanowie (trasa z Wrocławia na Poznań) odbędą się pokazy lotnicze. Wstęp wolny. Impreza rozpocznie się o godz. 12, a w jej trakcie będzie można zobaczyć: przelot samolotów myśliwskich F-16/Krzesiny, pokaz akrobacji zespołowej na samolotach PZL-130 Orlik, pokaz akrobacji indywidualnej na samolocie zlin – 50 zespołu „Żelazny” oraz pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba”. Pełny program imprezy na stronie: www.aeroklub.wroc.pl. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here