Prawie milion zł na remont nawierzchni

70

Jak mówi Wiesław Sadłocha z Zarządu Dróg Powiatowych, remont fragmentu drogi powiatowej na odcinku od ul. Skłodowskiej do Kuraszkowa kosztował blisko 1 mln zł. – Remont został wykonany na odcinku 2,1 km, a droga ma szerokość około 6 metrów. Remont był kosztowny, ale i tak cena 35 zł za 1mkw. masy to bardzo dobra cena – podkreśla Wiesław Sadłocha i dodaje, że remont drogi został wykonany gruntownie. Najpierw przeprowadzono wycinkę drzew, sfrezowano stary asfalt, uregulowano studzienki, które podczas eksploatacji drogi pozapadały się. Położono w sumie dwie warstwy asfaltu. Remont był wykonywany przy współfinansowaniu Zarządu Dróg Powiatowych i Gminy Oborniki Śląskie. – Podczas remontu były chwilowe utrudnienia, ale droga nie była zamykana. Wykonawca, firma Heilit-Woerner bardzo szybko i sprawnie przeprowadziła wszystkie prace – dodaje Wiesław Sadłocha.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]Z zakończonego remontu zadowolony jest Andrzej Jaros, sołtys Kuraszkowa, a jednocześnie obornicki radny. – Prace skończyły się przed organizowanymi u nas Igrzyskami Sołectw. Wcześniej wykonano cząstkowy remont, drogą jechał się dobrze, aż do budynków byłej „Szarotki”, a tam zaczynała się droga „z innej epoki”. Cieszę się, że udało się wykonać remont, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką, ulicy Prusickiej i Skłodowskiej, bo to już zamyka pewien odcinek – mówi Andrzej Jaros.

Droga, którą właśnie wyremontowano jest ważna nie tylko dla lokalnej społeczności, bo w sytuacjach, kiedy na drodze krajowej nr 5 są wypadki (pomiędzy Prusicami a Trzebnicą) i „piątka” jest zamykana, ruch prowadzony jest objazdami, właśnie przez Kuraszków. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here