Czym jest magia?

277

Magia jest zatem sztuką, która pozwala magowi na kształtowanie rzeczywistości według jego woli, nawiązywaniu kontaktów z jej duchową sferą, a także na poznawanie przyszłości.

Dowiedz się więcej o swojej przyszłości.

Warto wspomnieć, że ludzie również często posiadają nadprzyrodzone moce, które wykorzystują w celu poznawania przyszłości. Dzięki temu są w stanie pomóc innym w poszukiwaniu właściwej drogi życiowej i rozwiązaniu wielu trudnych problemów. Istotną częścią magii jest wróżbiarstwo.
Istnieją różne sposoby poznania przyszłości, np. za pomocą kart tarota. Należy pamiętać jednak, iż to, czego możemy dowiedzieć się od osoby wróżącej, jest jedynie prawdopodobnym wydarzeniem, a ostatecznie wpływ na naszą przyszłość mają podejmowane przez nas decyzje.

Magiczne modele funkcjonowania

Magia towarzyszy ludziom już od samych początków ich dziejów. Właśnie za jej pomocą wyjaśniano i wróżono różne zjawiska, np. atmosferyczne. W szczególności, kiedy nasi przodkowie nie potrafili ich wytłumaczyć w racjonalny sposób. Dodatkowo służyła ona do nawiązywania kontaktów z duchami i światem zmarłych.

Rozwój technik magicznych, założeń odbywał się w bardzo różnorodny sposób, z tego oto powodu całą istotę magii możemy pogrupować na kilka modeli jej funkcjonowania:

Model duchowy – to duchy kształtują rzeczywistość, mag jedynie przekonuje je do tego za pomocą magicznych zaklęć.

Model informacyjny – najmłodszy model funkcjonowania. Zakłada istnienie kosmicznej energii kształtowanej za pomocą informacji.

Model psychologiczny – według tego, modelu magia działa dzięki użyciu siły ludzkiej podświadomości.

Model energetyczny – zakłada istnienie życiowej energii, którą mag jest w stanie kierować za pomocą swojej woli.

Rodzaje magii

Magia jest jedna, ale jej wykorzystanie może być różne. Właśnie dlatego w zależności od celu, w jakim zostaje ona użyta mówimy o jej białej oraz czarnej postaci.

Jak można się z łatwością domyślić pierwsza z nich wykorzystywana jest głównie w dobrych celach. Jej używanie wymaga od maga olbrzymiej siły woli, aby był w stanie uchronić się od przejścia na jej ciemną stronę. A ta jest wyjątkowo niebezpieczna i może doprowadzić do wielu przykrych wydarzeń.

Należy dodać, iż czarni magowie często przywołują piekielne siły do pomocy, które następnie wymykają się spod kontroli i czynią wiele zła. Niezależnie od woli maga.

Nie wolno zapominać, iż użycie magii niezależnie od rodzaju zawsze jest sprzeciwieniem się boskiej woli.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://www.kosmica.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here