Burmistrz kolejny raz przegrywa w sądzie

104

Prokuratura postawiła zarzuty za wymuszeniaSprawa ciągnie się już ponad rok. W dalszym ciągu burmistrz Marek Długozima nie chce ujawnić, ile i jakie sprawy prowadziła wynajęta przez niego kancelaria prawna SWWB. Nie udostępnił też informacji, czego one dotyczyły, ani tego przeciwko komu były prowadzone.

Przypomnijmy, że gdy wystąpiliśmy o wgląd w umowy zawarte z prawnikami, wtedy okazało się, że pomimo tego, że burmistrz Długozima zawierał z jednym z prawników umowę na stałą obsługę gminy, to w listopadzie 2012 roku zawarł kolejne umowy z inną kancelarią.

Co ciekawe jedna z tych umów trwała nieco ponad miesiąc, kancelaria zgarnęła kilka tysięcy złotych, a wydaje się, że jej praca polegała głównie na pisaniu sprostowań do naszej gazety. Postanowiliśmy zatem dokładnie sprawdzić czym zajmowała się kancelaria wynajęta za pieniądze podatników.

Niestety, burmistrz zamiast odpowiedzieć na proste pytania, przysłał wymijającą odpowiedź informując, że kancelaria wykonuje czynności zgodnie z umową. Nie podał jakie i przeciwko komu prowadziła sprawy, ani tego ile takich spraw było. Na działanie burmistrza dziennikarz złożył skargę do WSA.

Sąd podzielił jego racje i we wrześniu ubiegłego roku wydał korzystny dla niego wyrok, zobowiązując burmistrza do rozpatrzenia wniosku. Jednak organ postanowił złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd nie miał żadnych wątpliwości. Odrzucił kasację i przyznał rację dziennikarzowi dobitnie uzasadniając swoją decyzję…

Więcej, w najbliższym numerze NOWej gazety trzebnickiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here