Żmigrodzianka najmłodszą debiutanką w ekstraklasie!

  487

  Przypomnijmy, że utalentowana piłkarka zamieniła macierzysty Piast Żmigród na AZS Wrocław w wieku 14. lat, gdyż był to najwłaściwszy moment, aby zacząć rozwijać swój talent w typowym żeńskim klubie piłkarskim.  Wychowanka żmigrodzkiej drużyny w niezwykle szybkim tempie robi postępy, które przynoszą kolejne sukcesy w jej rozpoczynającej się futbolowej karierze.

  Sezon 2013/2014 na pewno młoda zawodniczka będzie wspominać w szczególny sposób, a wszystko za sprawą niezwykłych emocji i następstw sytuacji, które miały miejsce. Wrocławski KS AZS  w trakcie trwania rundy wiosennej minionego sezonu zgłosił Anitę do swojej seniorskiej drużyny, a 15-latka doczekała się debiutanckiego występu w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiego futbolu kobiecego w przedostatniej kolejce. Dokładnie 5 czerwca, wrocławianki prowadzone przez trenera Damiana Rynio, podejmowały na własnym stadionie ISD AJD „Gol” Częstochowa. Dolnoślązaczki wygrały to spotkanie 4:0, a Anita Turkiewicz pojawiła się na placu gry w 62. minucie meczu zmieniając swoją koleżankę Patrycję Michalczyk. Wrocławianki tym zwycięstwem zapewniły sobie brązowy medal ekstraklasy, który trafił również w ręce uzdolnionej żmigrodzianki. Jak informuje KS AZS na swojej stronie internetowej, to był 14. zdobyty medal w historii tego klubu, a Anita stała się najmłodszą debiutantką w historii kobiecej ekstraklasy! – Nie spodziewałam się, że w tak młodym wieku zagram na najwyższej poziomie piłkarstwa kobiecego w Polsce. Ten dzień był dla mnie wyjątkowy, a zresztą dla mnie każdy dzień spędzony na treningach z piłką jest wyjątkowy – krotko analizuje uzdolniona piłkarka.

  Ten szybki rozwój żmigrodzkiego talentu piłkarskiego musi mieć wsparcie ze strony najbliższych, a Anita może na taką pomoc liczyć. – Rodzina cieszy się razem ze mną; są dumni, a mnie to przysparza dużo radości i motywuje do dalszej ciężkiej pracy na treningach – wyznaje zawodniczka.

  Przypomnijmy, że rok wcześniej zawodniczka ta do swojej kolekcji dołożyła  złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi oraz wicemistrzostwo Polski U-19. Jakie założenia sama piłkarka stawia przed sobą na następny sezon? Oczywiście dać z siebie jak najwięcej i powalczyć z drużyną o jak najlepszą pozycję w tabeli oraz stawać się jeszcze lepszą zawodniczką. Trening jest bardzo ważny, bez niego nic się tak naprawdę nie osiągnie. Trzeba poświęcać czas na trenowanie, a postęp przyjdzie sam,  ja już się o tym przekonałam, zaczynając ćwiczyć z bardziej doświadczonymi zawodniczkami – dodaje Anita, która nie ma ani chwili na odpoczynek, gdyż regularnie otrzymuje powołania do reprezentacji Polski i co ciekawe – U-17! W czerwcu kadrowiczki pod wodzą znanej w żeńskim świecie piłkarskim trenerki Niny Patalon uczestniczyły w międzynarodowym turnieju UEFA Development Cup, który odbył się w Słowenii, a już w sierpniu kolejne zgrupowanie, tym razem w Białej Podlaskiej i również w składzie z uzdolnioną żmigrodzianką.

  Anicie Turkiewicz w imieniu czytelników NOWej gazety serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej radości z pokonywania kolejnych barier piłkarskich!

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here