Urlop z czworonogiem

  43

  Porad wakacyjnych ciąg dalszy. Tym razem zajmiemy się planowaniem zagranicznego urlopu z czworonogiem. Zaczynamy od kwestii podstawowej jaką jest skorelowanie listy miejsc, które chcemy odwiedzić i sposobu w jaki chcemy do nich dotrzeć z możliwościami przewozu i wprowadzania zwierząt. Nie w każde, nawet pozornie ogólnodostępne miejsce (parki, plaże, rezerwaty, campingi) możemy zabrać naszego pupila?

  Jeśli plan organizacyjny jest już gotowy należy zająć się kwestią prawną. Powinniśmy udać się do lekarza weterynarii, gdzie otrzymamy wskazówki dotyczące wymagań jakie stawia nam określone państwo, aby nasz milusiński mógł przekroczyć z nami granice.

  Najważniejszym aspektem jest kwestia możliwości identyfikacji zwierzęcia. Wszystkie koty, psy i fretki muszą być zaczipowana ( czasami wystarczy tatuaż FCI jeśli w czasie przemieszczania towarzyszyć im będzie dowód, potwierdzający oznakowane tatuażem przed dniem 3 lipca 2011) Każde ze zwierzaków ma obowiązek posiadania paszportu, który wystawia uprawniony lekarz weterynarii.

  Wymagane jest również ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie, a także odrobaczenie w określonym czasie przed wyjazdem. Niektóre kraje wymagają, aby przed wyjazdem lekarz weterynarii zbadał zwierzę i wpisał do paszportu, że jest zdrowe.

  Należy pamiętać, że szczepienie przeciwko wściekliźnie można wykonać dopiero po ukończeniu przez zwierzę 3 miesiąca życia, stąd w niektórych krajach nie ma możliwości przewozu młodszego pupila. W tym miejscu należy również zaznaczyć, iż jeśli zwierzę szczepione jest po raz pierwszy lub po okresie dłuższym niż rok od ostatniego szczepienia przeciwko wściekliźnie ważność uzyskuje dopiero po 3 tygodniach od jego wykonania, ten okres bowiem przyjmowany jest jako czas wytworzenia odporności poszczepiennej.

  Mamy nadzieję, że powyższe informacje usprawnią planowanie wyjazdów i pozwolą cieszyć się urlopem bez widma problemów administracyjno-prawnych.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here