Kronika strażacka

  55

  Przeszkoda na drodze

  Starym drzewom szkodzą nie tylko wichury; podobne skutki wywołuje susza. W ub. wtorek (15 lipca) zerwał się konar topoli rosnącej przy ul. Sienkiewicza w Żmigrodzie. Strażacy pocięli drewno na kawałki i udrożnili jezdnię.

  Wypadki i kolizje

  Aż czterokrotnie w ub. tygodniu strażacy zabezpieczali, a następnie porządkowali miejsca wypadków i kolizji drogowych: W środę w Obornikach Śl, w czwartek, piątek i w sobotę w Trzebnicy; tego dnia także w Skoroszowie. Strażacy odłączali akumulatory w pojazdach oraz zamykali dopływ paliwa gazowego, oczyścili jezdnię z elementów karoserii oraz zneutralizowali rozlane płyny. W Skoroszowie, gdzie byli pierwsi, udzielali także pomocy przedmedycznej czterem poszkodowanym.

  Spłonęło poszycie leśne

  W piątek strażacy otrzymali informację o pożarze lasu. Okazało się, że płonie  ściółka po prawej stronie drogi 340 z Obornik Śląskich do Rościsławic, ok. 1 kilometra od Obornik Śląskich. Strażacy ugasili pożar, ratując drzewostan, ale spłonęło ok. 15 arów ściółki i tzw. podszytu, czyli dolnej warstwy roślinności w lesie – krzewy i niskie drzewa –  która nie wyrastają ponad wysokość 4 metrów. Teren pogorzeliska zaorano.

  Koński problem

  W sobotę w okolicach Cerekwicy na drodze do Zawoni i Oleśnicy chodziły samopas dwa kucyki. Do pomocy została wezwana straż pożarna. Strażacy zaopiekowali się końmi na poboczu i zawiadomili policjantów, którzy odnaleźli właściciela. Okazało się, że koniki samowolnie oddaliły się z pastwiska pod Sulisławicami. Nie ma informacji o nałożeniu mandatów…

  Pożar sadzy

  Nietypowy jak na letnią porę pożarł wybuchł w ub. sobotę w Golędzinowie. W jednym z domów zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Strażacy wygasili palenisko pieca, a następnie strącili – za pomocą wyciora kominiarskiego – sadze z komina. Za pomocą miernika wielogazowego zbadano też, czy nie ma trujących substancji.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here