Co robi władza?

150

Robert Adach, starosta trzebnicki -wczoraj spotkał się z burmistrzem i wiceburmistrzem Żmigrodu. Podczas spotkania poruszano kwestie żmigrodzkich inwestycji. Dziś o godz. 10 starosta będzie wręczał medale uhonorowanym funkcjonariuszom podczas Święta Policji. Na środę Robert Adach zaplanował razem z Sabiną Misiak z Zarządu Dróg Powiatowych objechać inwestycje drogowe, natomiast w sobotę starosta będzie na Turnieju Sołtysów w Kuraszkowie. W tym tygodniu trwają remonty w szkołach powiatowych i starosta będzie je wizytował.

 

Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy – jak zwykle nie chciał nas poinformować o swoich planach pracy. Jak nas poinformowano w sekretariacie, do południa był w przedszkolu, a po południu – „gdzieś na terenie miasta”. – Nie jestem upoważniony do udostępniania planu pracy pana burmistrza – powiedział nam odpowiedzialny za kontakty z mediami sekretarz gminy Daniel Buczak.

 

Sławomir Błażewski, burmistrz Obornik Śląskich – jest do środy włącznie na urlopie. Zastępujący go w tym czasie Karol Kos m.in. poprowadzi dziś cotygodniową odprawę kierowników urzędu, a jutro będzie przyjmował interesantów.  W czwartek i piątek, burmistrz Błażewski skontroluje bieżące sprawy urzędu, a w sobotę będzie uczestniczył w olimpiadzie siatkówki plażowej.

 

Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu – wczoraj spotkał się z dyrektorką Katarzyną Lech w sprawach organizacyjnych  nowego roku szkolnego w Gimnazjum im. Macieja Rataja. Dziś będzie na spotkaniu organizacyjnym w sprawie dożynek, a także na akademii w starostwie z okazji 95. rocznicy powstania Policji Państwowej w Polsce. Jutro burmistrz będzie przyjmował interesantów od godz. 14 do 16. W czwartek odbędzie się zebranie w Żmigródku z mieszkańcami, na którym będą omawiane sprawy bieżące miejscowości. W piątek burmistrz będzie przyjmował od godz. 9 do 11 interesantów, a potem weźmie udział w oznaczaniu tras do akcji „Żebyś biegał na cały ROCK”. W sobotę będzie uczestniczył w Turnieju Sołtysów w Kuraszkowie i Święcie Pieroga w Białawach.W niedzielę natomiast będzie w Zawoni, gdzie weźmie udział w koncercie chóru prawosławnego w Świątyni Artystów.

 

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic – wczoraj uczestniczył w konferencji dotyczącej Stanowiska Negocjacyjnego Samorządu Województwa Dolnośląskiego odnośnie Kontraktu Terytorialnego. Dzisiaj włodarz gminy ma spotkanie z kadrą zarządzającą partnerskim projektem Rozwój e-usług w 8 JST województwa dolnośląskiego , następnie będzie rozmawiał o przejęciu stawów w Ligocie Strupińskiej. Burmistrz weźmie również udział w akademii z okazji Święta Policji w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, a o godz. 13 spotkamy go na orliku w Trzebnicy na meczu Samorządowcy – Policja. W sobotę włodarz gminy będzie obecny na otwarciu skweru w Strupinie oraz na festynie w Ligotce.

 

Mariusz Fedzin, sekretarz gminy Wisznia Mała – zastępuje w tym tygodni wypoczywającego na urlopie wójta Jakuba Bronowickiego. W planach ma przede wszystkim nadzorowanie spraw związanych z funkcjonowaniem urzędu, a także kontrole nad inwestycjami gminnymi: budową kanalizacji w Wysokim Kościele oraz remontami budynków szkół w Psarach i Szewcach.  Skontroluje także przebieg prac związanych z utrzymaniem dróg gminnych: naprawą nawierzchni i wykaszaniem poboczy.

 

Paulina Kozłowska, sekretarz gminy Zawonia – zastępuje przebywającego na urlopie do końca miesiąca wójta Roberta Borczyka. Jak nas poinformowała, będzie załatwiała bieżące sprawy, a także przyjmowała interesantów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here