Wakacyjne remonty

86

W przedszkolu im. Krasnala Hałabały wymienią plac zabaw

Plac zabaw jak nowy

Rozstrzygnięto przetarg na doposażenie placu zabaw w Przedszkolu nr 1 w Trzebnicy. Wykonawca, w ramach zadania zajmie się: przygotowaniem terenu, wyrównaniem nawierzchni, dostawą i montażem urządzeń do zabaw. Na nowym placu zostaną wydzielone strefy edukacyjne dla: najmłodszych, maluszków i starszaków, a powstanie także boisko. Przetarg wygrała firma Free Kids s.c.,  która zaproponowała kwotę wynoszącą 199 tys. 12 zł. Inwestycja powstanie przy wsparciu środków podarowanych przez fundację Katarzyny i Artura Trawińskich „Golden Tulip”. Przedszkolaki już od września będą mogły bawić się na nowym placu zabaw.

Przebudują drogę  Kuźniczysko – Pęciszów

Został ogłoszony przetarg na remont zniszczonej i nieutwardzonej drogi łączącej Kuźniczysko z Pęciszowem. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach tzw. „schetynówek”. Otwarcie ofert, podczas których poznamy zaproponowane przez przedsiębiorców kwoty na wykonanie tego zadania, nastapi 31 lipca. Termin przeprowadzenia remontu przewidziano na koniec października.

Dźwięk najwyższej jakości w Polonii

Rozstrzygnięto przetarg na montaż cyfrowego nagłośnienia przestrzennego w trzebnickim kinie Polonia. W ramach zadania zostaną zamontowane i zakupione: wzmacniacze, trzy rodzaje głośników, monitor kontrolno-odsłuchowy i 4 wózki do głośników zaekranowych. Montaż nowego nagłośnienia zakończy się do 31 sierpnia. Zadanie przeprowadzi firma Cine Project Polska sp. z o.o. z Poznania, za kwotę wynoszącą 76 tys. 998 złotych.

Remont szkoły w byłym pałacu

Trwa poważny remont w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej. W ramach pierwszego etapu zadania zostanie wymieniony dach, ściany w piwnicach zostaną zaizolowane i zabezpieczone przed wilgocią. Remont jest współfinansowany ze środków unijnych, a za przeprowadzenie inwestycji odpowiada firma „Novbau” Zakład Ogólnobudowlany Stolarstwo Marian i Krzysztof Nowiccy, która zaproponowała w przetargu kwotę wynoszącą dokłdnie 320 tys. 763,55 zł.

Nowy parking przy ośrodku kultury

Parking przy OKSiR w Wiszni Małej będzie zagospodarowany: zostaną wybudowane nowe miejsca parkingowe, plac manewrowy, ciąg pieszojezdny, zjazd ze ścieżki rowerowej oraz zaaranżowana zieleń wraz z obiektami małej architektury. Całkowita wartość zadania wyniesie 243 tys. 127,81 zł, natomiast gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł na to zadanie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here