Czy będzie remont przychodni?

70

Generalny remont przychodni to inwestycja zapowiadana od kilku lat. Przez ten czas pojawiały się różne warianty na temat koncepcji wykonania tego zadania. Przypomnijmy, że burmistrz zastanawiał się nad budową ośrodka zdrowia w zupełnie nowym miejscu, potem zaproponował przeniesienie przychodni do budynku na ul. Armii Krajowej, ale nic ostatecznie z tych planów nie wyszło. Utrzymała się za to trzecia z koncepcji – modernizacja obecnego budynku.

Kilka miesięcy temu, na terenie przychodni pojawiły się tablice informacyjne o planach dotyczących wyczekiwanej modernizacji. Na planszy zamieszczono obecne zdjęcie, a także wizualizację budynku po remoncie, wraz z zapowiadaną rozbudową. Jak czytamy wartość zadania wyniesie ponad 3,5 mln zł. Dodatkowo można zobaczyć filmik – wizualizacje wnętrz budynku po zmianach (zamieszczony na stronie internetowej TCM „Zdrój”). 

W ramach zadania zostaną rozebrane niektóre z przybudówek, następnie wybudowane nowe skrzydło, do którego czasowo przeniosą się lekarze specjaliści, a na koniec budynek główny przejdzie termomodernizację. Gminie udało się pozyskać częściowe dofinansowanie na docieplenie tego obiektu (wymianę okien, ogrzewania, ocieplenie), w wysokości ponad 400 tys. zł, jednak wartość termomodernizacji szacuje się na ponad 700 tys. zł. Co istotne, aby otrzymane dofinansowanie nie przepadło, gmina musi do końca maja 2015 r. zrealizować modernizację i rozbudowę placówki. Czy jej się to uda? Nie wiadomo, tym bardziej, że jeszcze nie ogłoszono przetargu na wykonanie tej inwestycji.

Anna Imielska, prezes TCM „Zdrój” poinformowała nas, że to gmina Trzebnica finansuje rozbudowę i termomodernizację przychodni, zatem w urzędzie uzyskamy najważniejsze informacje dotyczące terminu ogłoszenia przetargu. Sprawdziliśmy zatem w wydziale inwestycyjno – technicznym. Poinformowano nas, że jeszcze trwa przygotowywanie kompletu dokumentów, a sam przetarg powinien zostać ogłoszony w przyszłym miesiącu. Tej sprawie będziemy się przyglądać.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here