Poetka z wizytą w szkole

148

Poetka bardzo chętnie przyjęła zaproszenie do naszej szkoły. Po raz kolejny opowiedziała wychowankom o swojej życiowej przygodzie z pisaniem. We środę 18 czerwca, podczas spotkania słowa Pani Julianny wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodszych i starszych uczniów – wychowanków szkoły szpitalnej. W dalszej kolejności został zaprezentowany zbiór wierszy  ” A jak urosnę”, który został zadedykowany najmłodszym czytelnikom. Doskonałym dopełnieniem wierszy stały się barwne ilustracje wykonane przez dzieci.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Podczas spotkania Pani Julianna zdradziła, że jest autorką wierszy, wielu scenariuszy przedstawień, a także współautorką tekstów piosenek dla dzieci. Stworzony przez nią tekst literacki można czytać, recytować, ale też jak sama powiedziała pisarka – także śpiewać. Ramy czasowe spotkania pozwoliły na odtworzenie tylko kilku utworów muzycznych.

Dorobek literacki Julianny Michorczyk został powiększony o kolejny tomik wierszy zatytułowany: „Ze Wzgórz Trzebnickich”. Wiersze wybrane z tego zbioru i zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół przy Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, nadały spotkaniu niepowtarzalny charakter. W wyobraźni osób zebranych przesuwały się magiczne obrazy, malowane barwnym słowem.

Spotkanie zamknęły liczne pytania, na które nasz gość udzielił wyczerpujących i satysfakcjonujących odpowiedzi.

Pani Julianna zdradziła nam, że pracuje nad następnym projektem.

W imieniu dyrektora, grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół przy Szpitalu im. św. Jadwigi w Trzebnicy, składamy pani Juliannie  serdeczne podziękowania, wraz z życzeniami zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji z podejmowanych zadań. [/hidepost]

 

 

 

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here