Zapraszamy. Tu warto być.

119

nowe-horyzonty-wroclaw-2013-04-02-530x479

Sołtysi walczą o miano najlepszego w powiecie

26 lipca (sobota) o godz. 14, na boisku sportowym w Kuraszkowie odbędzie się IV Powiatowy Turniej Sołtysów i Rad Sołeckich z powiatu trzebnickiego o „Kuraszkowską palmę pierwszeństwa”. W programie oprócz licznych konkurencji sprawnościowych, także występy zespołów: Trzy Dęby z Borówka i AleBabki z Czeszowa. Zaplanowano także pokaz starych traktorów i pokaz w wykonaniu grupy rycerskiej z grodu Byczyna.

Festyn dla organów

26 lipca (sobota) od godziny 14 rozpocznie się festyn parafialny w Boleścinie, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup kościelnych organów. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci, występy miejscowych zespołów, pokaz zumby. Gwiazdą festynu będzie włoski artysta Robert Zucaro.

Prawosławny chór w Świątyni Artystów

27 lipca (niedziela) o godz. 18 rozpocznie się koncert Chóru Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego „Oktoich”. Artyści zaprezentują m.in. „Akatyst do św. Marii Magdaleny” z XI wieku. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa ikon pisanych przez Annę Małgorzatę Budzińską. Wstęp  jest bezpłatny.

Żabi Róg zaprasza na letni festiwal

26 i 27 lipca, a także 1-3 sierpnia w Praczach (gm. Milicz), odbędą się koncerty organizowane w ramach letniego festiwalu. W programie występy artystów prezentujących różne style muzyczne: pop, jazz, muzykę elektroniczną. Wystąpią m.in Paul Rittel, Mirco Wesolly, Mike Schneider, Roosmarijn Tuenter, Sarah Ludes. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.30, wstęp wolny.

Malin będzie śpiewającą wioską

3 sierpnia w Malinie odbędzie się powiatowy przegląd muzyki folklorystycznej. Zabawa rozpocznie się o godz. 15 przejściem w korowodzie wszystkich zaproszonych artystów. Na scenie, ustawionej za świetlicą wiejską wystąpią m.in.: Malinianie, Malinowa Gwiazdka, Strzeszowianki, Szymanowianie, Mozaika, Etnovo i Malwy.

Rozpoczyna się Festiwal Bachowski Świdnica 2014

25 lipca (piątek) pierwszy z cyklu  koncertów, który odbędzie się o godz. 19.30 w Makowicach w kościele i zespole pałacowo-parkowym. Wydarzenie będzie utrzymane w ramach romantycznego pikniku (zatem piknikowe stroje mile widziane). Franz Marc Ensemble zaprezentuje „Pieśni do śpiewania na wolnym powietrzu” Mendelssohna, a także „Przemienioną noc” Schoenberga. Bilety na koncert w cenie 15 i 5 zł. W sobotę (26 lipca), o godz. 18, w świdnickim kościele pokoju Akademia Bachowska pod przewodnictwem Andrewa Parott`ego zagra Kantaty Jana Sebastiana Bacha (bilety 20-10 zł). Tego samego dnia, o godz 21, w dawnym kościele zimowym odbędzie się wieczór z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wybrane utwory zagrają: Beata Nawrocka (skrzypce), Elżbieta Górka (skrzypce, altówka), Teresa Wydrzyńska (altówka), Konrad Górka (wiolonczela), Paweł Dziewoński (róg). Bilety 10 i 5 złotych.

Międzynarodowy plener artystyczny

W dniach 14-24 sierpnia po raz trzeci w Trzebnicy odbędzie się międzynarodowy plener malarski, który zakończy festyn parafialny „Bartłomiejki”. Na to wydarzenie artystyczne zostało zaproszonych 14 artystów z różnych stron świata: przyjadą reprezentanci między innymi z Maroka i Ukrainy na co dzień uprawiający różne dziedziny sztuki: od malarstwa, po fotografię, metaloplastykę, grafikę, czy biżuterię artystyczną. W programie zaplanowano spotkania artystów. Zwieńczeniem pleneru będzie wernisaż, otwarty 24 sierpnia o godzinie 15.30 w ramach festynu „Bartłomiejki”.

Rajd Carvingowy w Świdnicy

Od 2 do 10 sierpnia, już po raz siódmy odbędzie się świdnicki zlot carvingowy. Zgłoszenia załóg albo indywidualne przyjmowane są do 2 sierpnia. Dzień później zorganizowane zostanie zwiedzanie miasta z przewodnikiem, a przez kolejne dni na zlotowiczów czeka wiele innych atrakcji, np. konkursy sprawnościowe, przejażdżka po wybranych trasach, zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Górnictwa w Wałbrzychu. Więcej szczegółów o samym rajdzie na stronie internetowej starostwa powiatu świdnickiego.

Rusza festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Festiwal, który odbędzie się już po raz 14, będzie trwać od 24 lipca do 3 sierpnia. W tym czasie zostanie zaprezentowanych 365 filmów (w tym 199 pełnometrażowych), a seanse będą odbywały się w kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Jako pierwszy zostanie zaprezentowany film „Dzikie historie” Damiána Szifróna, następnie  „Zimowy sen” Nuriego Bilge Ceylana, a jako trzeci „Sils Maria” w reżyserii Oliviera Assayasa. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.nowehoryzonty.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here