Gwiazdy na dożynkach za drogie?

170

Jak co roku gminy stają przed dylematem – czy na imprezy dożynkowe zapraszać wielkie gwiazdy, bo ich występy wiążą się niestety zwykle ze sporymi wydatkami. Sprawdziliśmy, w jakich gminach, kiedy i gdzie odbędą się dożynki i czy wiadomo, kto będzie umilał muzyką imprezę.

Więcej w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Jak dowiedzieliśmy się Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu, dożynki gminne odbędą się w tym roku w Szczytkowicach 7 września. Program imprezy jeszcze jest „dopinany”.

Wiadomo już, że obornickie święto plonów odbędzie się w tym roku 23 sierpnia w Golędzinowie, a przed publicznością wystąpi zespół Effect.

Żmigrodzianie będą świętować 24 sierpnia w Korzeńsku i jak dowiedzieliśmy się w referacie promocji, trwają jeszcze rozmowy z gwiazdami.

Prusickieświęto plonów odbędzie się natomiast 30 sierpnia w Zakrzewie.

Mieszkańcy gminy Wisznia Mała będą się bawić w Ligocie Pięknej i już wiadomo, że zaśpiewa tam Kasia Cerekwicka.

Zawońskie święto plonów odbędzie się w samej Zawoni 7 września, czyli zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę września.

Nie wiadomo jeszcze natomiast gdzie odbędą się dożynki powiatowe, bo jak powiedział nam starosta Trzebnicki Robert Adach, trwają jeszcze negocjacje z burmistrzami.

Mówi się również o tym, że na najbliższym Trzebnickim Święcie Sadów, które planowane są na 19-21 września, wystąpi legendarny Bajm z Beatą Kozidrak.

Sprawdziliśmy również, jakie imprezy w najbliższym czasie odbędą się u naszych sąsiadów.

Na 26 lipca (sobota) zaplanowano Święto Pieroga w Białawach Małych (gmina Wińsko). Jest to impreza plenerowa, mająca na celu promowanie kresowych tradycji kulinarnych. Na gości czekają potrawy zabużańskie, degustacja pierogów z kaszy gryczanej, soczewicy, ruskich, z mięsem, kapustą, cebulniki, babka ziemniaczana, kulebiak. W planach są występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, kabaret.

Dzień później, w niedzielę 27 lipca, odbędzie się w Jemielnie (powiat górowski) Święto Jemioły i Pieroga. Podczas święta prezentowane będą różnego rodzaju pierogi oraz rozstrzygany j konkurs na „Najsmaczniejszego pieroga”. Uczestnicy imprezy mogą degustować i oceniać wystawione wyroby. Przewidziane są rozgrywki sprawnościowe między sołectwami oraz występy zespołów ludowych.

A w piątek, 15 sierpnia, na targowisku miejskim w Górze odbędzie się Jarmark Produktu Lokalnego Powiatu Górowskiego.  Będzie to prezentacja produktów lokalnych tego powiatu. Koło Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia lokalne zaprezentują potrawy i własne wypieki. Górowskie smakołyki to: orzeszki kandyzowane, pierogi osetynki, udziec wieprzowy i konfitura z płatków róż. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here