Renowacja placu zabaw

  256

  Od kilkunastu dni mieszkańcy z zaciekawieniem przyglądają się miejscu, w którym jeszcze do niedawna znajdował się plac zabaw przy pl. Pionierów Ziemi Trzebnickie. Tętniące jeszcze do niedawna życiem miejsce, dziś świeci pustkami, a za ogrodzeniem zamiast huśtawek jest zaorana ziemia. Na szczęście nie ma powodów do obaw, ponieważ plac zabaw nie został zlikwidowany, jak myślą niektórzy mieszkańcy, a tylko będzie odnowiony.

  Gmina Trzebnica podpisała umowę na renowację tego placu zabaw z firmą Free Kids s.c. z Zawoni. W ramach tego zadania wykonane zostaną m. in.: demontaż starych urządzeń zabawowych oraz wyposażenia dodatkowego, a także wstawienie w ich miejsce nowych. Wśród wyposażenia będzie zestaw sprawnościowy, model wozu strażackiego, piaskownica, huśtawki wahadłowe, karuzela typu pająk czy bujak sprężynowy. Prace renowacyjne mają się zakończyć do 31 lipca. Jeśli wszystko więc pójdzie sprawnie, już w sierpniu dzieci będą mogły wrócić na plac zabaw by wypróbować nowe urządzenia.Próbowaliśmy w gminie dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzonych prac, a także kosztu tej renowacji, niestety Zbigniew Mroziński, zastępca naczelnika wydziału technicznego nic na ten temat nie chciał nam powiedzieć. Jedyne co udało nam się wyciągnąć z urzędnika to…

   – Nie jestem upoważniony do udzielania informacji. Proszę wysłać pytania na piśmie do burmistrza – padło z ust Zbigniewa Mrozińskiego.

  Cóż… tego już nawet nie chce się komentować.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here