Biblioteka Pedagogiczna po przeprowadzce już czynna

535

Starostwo po sprzedaży nieruchomości na ulicy Wrocławskiej 10 (gdzie docelowo ma zostać przeniesione przedszkole integracyjne), musiało znaleźć nową siedzibę dla Biblioteki Pedagogicznej i Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. Nie trzeba było długo szukać. Te dwie instytucje przeniesiono na drugą stronę ulicy, do budynku, w którym jeszcze niedawno mieściła się Szkoła Podstawowa nr 2.

Przed przeprowadzką starostwo wyremontowano jedno skrzydło: pomalowano ściany, wymieniono podłogi, sanitariaty i instalacje elektryczne. Koszt remontu wyniósł ok. 300 tys. złotych. Pomieszczenia poradni mieszczą się na parterze budynku. W odnowionych i przyjaznych salach będą prowadzone zajęcia z dziećmi. Część biblioteczna dostępna jest na pietrze budynku. Tam, w jednym z gabinetów przygotowano stanowiska komputerowe, w których czytelnicy mogą sprawdzać katalogi i zamawiać książki. Zbiory biblioteki mieszczą się w piwnicy. Tam w jednym z pomieszczeń ustawiono rząd przesuwanych regałów. Od kilku tygodni pracownicy biblioteki zajmują się teraz układaniem książek.

W ostatnich latach, mając na uwadze planowaną przeprowadzkę, prowadzone były intensywne prace przy selekcji księgozbioru. Usunięto ponad 4 tys. woluminów książek. Kolejna ważna czynność przed nami to inwentaryzacja zbiorów, które rozpoczęliśmy w miniony wtorek. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, od poniedziałku otwieramy wypożyczalnię. Potem jednak krótka dwutygodniowa przerwa urlopowa i zapraszamy ponownie 25 sierpnia. W pełnym zakresie, placówki wchodzące w skład Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno – Programowego w Trzebnicy (w tym Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy)pracować będą od 1 września – wyjaśniła nam Cecylia Śmieszkowska.

To nie jedyne prace wykonane w budynku przy ul. Nowej. Starostwo już ogłosiło przetarg na termomodernizację (docieplenie ścian i stropodachu), na które otrzymało dofinansowanie. Prace miałyby zakończyć się jeszcze w tym roku. Dodatkowo, na piętrze w części budynku (ul. Nowa), gdzie mieści się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, planuje się zlikwidować bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych.

Wraz ze zmianą siedziby, zmieniły się także numery telefonów:

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy: 71 7381022

Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy: 71 7381023

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here