Nowoczesna biblioteka dla uczniów

  984

  Postanowiliśmy zagospodarować przyziemie budynku. Trzy pomieszczenia, które oddamy do dyspozycji uczniów będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chcemy, żeby było  to miejsce, do którego uczniowie mogą przyjść, usiąść na wygodnych sofach i poczytać książki lub czasopisma, albo „posiedzieć” w internecie. Pomieszczenie zostanie wyposażone w sprzęt komputerowy. Ogłosiliśmy przetarg na zakup takiego sprzętu do wszystkich szkół – wyjaśnia nam starosta Robert Adach.

  Książki przeniesione z biblioteki, która do tej pory mieściła się na najwyższej kondygnacji, będą zajmowały osobny pokój.

  Musieliśmy przenieść bibliotekę, ponieważ strop był już mocno obciążony od ciężaru książek. Pomieszczenia na górze prawdopodobnie przeznaczymy na sale dydaktyczne – dopowiada starosta.

  Budowa centrum multimedialnego będzie kosztować 200 tys. zł. To nie jedyny remont, jaki odbywa się w PZS nr 1. Starostwu udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na remont starej hali sportowej. Koszt zadania będzie wynosić ok 400 tys. zł, a w jego ramach zostanie wycyklinowany parkiet, będą wymienione drabinki do ćwiczeń, zakupione urządzenia, wyremontowane sanitariaty, docieplony strop i pomalowane ściany.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here