Na Skłodowskiej będzie bezpieczniej

45

Wiele kontrowersji wzbudziło zlikwidowanie ogrodzenia Parku Miejskiego, który znajduje się pomiędzy ulicami Trzebnicką a Marii Skłodowskiej – Curie. Między innymi po to, aby poprawić bezpieczeństwo, na chodniku ustawiono słupki.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]

Budowę chodnika rozpoczęliśmy pod koniec maja, a zadanie zostało skończone 4 lipca – mówi Joanna Jarocka, przedstawicielka Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która jest zarządcą drogi.

Wybór tego zadania nie był przypadkowy. Urząd Miejski w Obornikach zawnioskował o remont tego fragmentu chodnika, przede wszystkim ze względu na przeprowadzone prace remontowe w przyległym Parku Miejskim i wybudowanie nowego placu zabaw, jednak remont został w całości sfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego przez DSDiK i wyniósł ponad 62 tys. zł – podaje Joanna Jarocka i dodaje, że wykonawcą prac był Wojciech Rapp, Zakład Robót Budowlanych z Cieszowa – Zawoni. Łączna powierzchnia remontowanego chodnika – 496,5 mkw., a prace zostały wykonane na długości 230 metrów.

Można powiedzieć, że był to remont generalny, ponieważ najpierw rozebrano stary chodnik z płytek i bloczków betonowych, a potem, po wykonaniu niezbędnej podbudowy, wykonano nawierzchnię chodnika z szarej kostki betonowej, a także zjazdów do posesji.

Jak podkreśla przedstawicielka DSDiK, ustawienie słupków na chodniku związane było nie tylko z bezpieczeństwem pieszych, ale i miało za zadanie zablokowanie możliwości parkowania na tym dość wąskim chodniku. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here