Wakacyjne propozycje

187

Tak szybko minęły wakacje....TRZEBNICA

KULTURA

Wyspa/Trzebnickie Stawy

14-18 lipca, pon.-pt, godz. 10-14 – „W poszukiwaniu przygody” (budowa szałasu, łuku, rozpalanie ogniska, czytanie mapy, gry, zabawy, ćwiczenia, zajęcia z harcerzami), grupy wiekowe: 6-9 lat i 10-12 lat;

21-25 lipca, pon.-pt, godz. 10-14 – „Piraci na Trzebnickiej Wyspie” (tworzenie strojów i flag pirackich, wyprawa po skarb, budowa pirackiego statku, praca nad filmem), grupy wiekowe: 6-9 lat, 10-12 lat.

Biblioteka

Wtorki, godz. 11-13 – „Poranki z bajką”;

czwartki, godz. 11-13 – „Wakacyjne biuro detektywistyczne”;

SPORT

15 lipca, wtorek, godz. 10.30, Hala Sportowa – Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego, szkoły gimnazjalne;

17 lipca, czwartek, godz. 15, Orlik – Wakacyjna Liga Piłki Nożnej, szkoły podstawowe;

20 lipca, niedziela, godz. 10.45, ul. Leśna – VII Leśne Przedbiegi 2014;

22 lipca, wtorek, godz. 10.30, Orlik – Wakacyjna Liga Piłki Nożnej, szkoły gimnazjalne;

23 lipca, środa, godz. 10.30, Hala Sportowa – zajęcia dowolne, wszystkie grupy wiekowe;

24 lipca, czwartek, godz. 10.30, Park Solidarności – Wakacyjny Turniej Ringo, wszystkie grupy wiekowe;

Od 30 czerwca w Aquaparku trwają półkolonie. W programie – „Bawimy się na basenie: pływająco, w terenie, na sportowo, po europejsku i artystycznie”. Organizatorzy zapewniają: opiekę w turnusach od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, śniadanie i obiad, ubezpieczenie NW, a także dobrą zabawę. Zapisy telefonicznie: 71 312-14-38 od pon do pt w godz. 8-16 lub na emaila: biuro@trzebnicazdroj.eu

OBORNIKI ŚLĄSKIE

18 lipca, piątek, godz. 11.45 – „Piątek z wakacyjną przygodą” w porcie Uraz połączony z rejsem po Odrze. Koszt 10 zł. Zapisy w wpłaty przyjmowane są do 15 lipca do godz. 16 w sekretariacie OOK (I piętro), dla dzieci w wieku 7-12 lat;

Sportowe wakacje pod hasłem „Sport jest naszą pasją”

Poniedziałki:

godz. 12-14 – Basenowy turniej tenisa stołowego o „nagrodę niespodziankę”;

godz. 12-14 – Wakacyjna piłka siatkowa dla dzieci, zajęcia pod okiem animatora;

Wtorki:

godz. 12-14 – Wielki turniej gier planszowych w terenie;

godz. 10-12 – Gry i zabawy sprawnościowe, dla wszystkich dzieci na świeżym powietrzu;

Środy:

godz. 13-15 – Bezpłatna nauka pływania dla dzieci;

Czwartki:

godz. 12-14 – Czwartkowy Trójbój Pływacki

Piątki:

godz. 12-14 – Wielki turniej gier planszowych w terenie, finały;

godz. 13-15 – Bezpłatna nauka pływania dla dzieci;

Niedziele:

godz. 12-14 – Rodzinny turniej „Mama, Tata i Ja” pod hasłem „My się wody nie boimy”;

26-27 lipca, sb.-niedz. – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Siatkówce Plażowej Chłopców;

14-18 lipca, pon.-pt. -Półkolonia pod hasłem: „Lato, lato, lato czeka…”;

21-25 lipca, pon.-pt. – Półkolonia pod hasłem: „Lato z OSiR-em to wspaniałe chwile”;

ŻMIGRÓD

Wakacje z ZPK

 15 lipca, wtorek, godz. 11-12.30 – zajęcia plastyczne, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Kamińskiego w Żmigrodzie; godz. 13 – Filia Biblioteczna w Radziądzu;

16 VII, środa,  godz. 12 – „Wakacje w mieście”, gry i zabawy dla dzieci, Plac zabaw, ul. Rzeźnicza; godz. 16-18 – Zajęcia fotograficzne, ZPK, sala nr 5 (wejście od strony biblioteki);

17 VII, czwartek, godz. 12 – „Ciekawostki historyczne o Żmigrodzie”, Filia Biblioteczna w Radziądzu; godz. 11-13.30 – warsztaty teatralne, gry integracyjne, kreatywne ćwiczenia, zabawa taneczna, świetlica wiejska w Niezgodzie; godz. 14-15.30 – Warsztaty teatralne, świetlica wiejska w Żmigródku;

18 VII, piątek, godz. 12 – Warsztaty dziennikarskie w Bibliotece Publicznej;

19 VII, sobota, godz. 17 – gra w bule – ZPP Baszta;

20 VII, niedziela – Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora ZPK;

21 VII, poniedziałek, godz. 13-14.30 – warsztaty kulinarne, zapisy w Bibliotece Publicznej;

22 VII, wtorek, godz. 11 – Turniej Drużyn Podwórkowych w piłce nożnej – Szkoła Podstawowa, boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza; godz. 11-12.30 – Zajęcia plastyczne w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żmigrodzie; godz. 13 – Zajęcia plastyczne, Filia Biblioteczna w Powidzku;

23 VII, środa, godz. 11 – Turniej Drużyn Podwórkowych w piłce nożnej – Gimnazjum, boisko Orlik przy ul. Sienkiewicza; godz. 16-18 – Zajęcia fotograficzne, ZPK-sala nr 5 (wejście od strony biblioteki);

24 VII, czwartek, godz. 9.30-16 – wycieczka – „Słodkie Warsztaty w Manufakturze Słodyczy CUKIER LUKIER we Wrocławiu”, pokaz multimedialnej fontanny, zwiedzanie kompleksu Hali Stulecia, Ogród Japoński. Zapisy w sekretariacie ZPK – symboliczna opłata 5 zł – płatne przy zapisach (liczba miejsc ograniczona). Wyjazd spod Biblioteki w Żmigrodzie, miejsce powrotu: plac przed Biblioteką; godz.10 – 12.30 – Warsztaty teatralne, gry integracyjne, kreatywne ćwiczenia; zabawa taneczna, świetlica wiejska – Karnice; godz. 13-15.30 – Warsztaty teatralne, gry integracyjne, kreatywne ćwiczenia; zabawa taneczna, świetlica wiejska – Barkowo;

25 VII, piątek, godz. 12 – „Ciekawostki historyczne o Żmigrodzie”, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna;

28 VII, poniedziałek, godz. 13-14.30 – Warsztaty kulinarne (zapisy w Bibliotece), Zespół Placówek Kultury – kawiarnia; godz. 11-13.30 – warsztaty taneczno- ruchowe; zabawa taneczna, – świetlica wiejska – Bychowo;

29 VII, wtorek, godz. 11-12.30 – zajęcia plastyczne, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna ; godz. 13 – Zajęcia plastyczne, Filia Biblioteczna w Korzeńsku i Powidzku;

W każdy wtorek, godz. 11-12.30 – zajęcia plastyczne w Bibliotece Publicznej;

W każdą środę – Zajęcia fotograficzne;

W każdy piątek w godz. 10-13 – kajaki dla dzieci w ZPP; gry i zabawy na basenie;

PRUSICE

„Wakacyjna Orlikomania” – Orlik w Skokowej

18 lipca, piątek – cykl turniejów piłki nożnej drużyn 6 – osobowych w kategoriach: szkoły podstawowe (godz. 15), gimnazja (godz. 17), open (godz. 19);

Zapisy u animatorów Orlika.

WISZNIA MAŁA

„Wakacjada”- zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat:

14-18 lipca (pon.-pt.)

godz. 9-13.30 – Kryniczno szkoła (prowadzą: Martyna Białecka i Agnieszka Kołodziej);

godz. 9-13.30 – Piotrkowiczki (Janusz Górka, Justyna Kołodziej);

godz. 13.45 – 18.15 – Mienice (Janusz Górka, Justyna Kołodziej);

21 – 25 lipca (pon. – pt.)

godz.9-13.30, Szymanów (Janusz Górka, Justyna Kołodziej)

godz. 13.45-18.15, Strzeszów (Janusz Górka, Justyna Kołodziej)

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzyma dyplom i niespodziankę.

21-27 lipca, pon.-niedz., godz. 10-13, GOKiS Wisznia Mała – Tydzień pod hasłem „Przyjaciel nie z tej Ziemi”:

poniedziałek – grupa animatorów Omnibus „Przyjaciel nie z tej Ziemi” – spektakl z warsztatami;

wtorek – „Mój przyjaciel z bajki” – zajęcia biblioteczne, plener malarski – zajęcia plastyczne;

środa – kontynuowanie pleneru malarskiego, zajęcia muzyczno – ruchowe;

czwartek – zajęcia biblioteczne: gry i zabawy planszowe, zajęcia muzyczno – ruchowe;

piątek – wernisaż wystawy poplenerowej, uroczyste zakończenie zabawy z animatorami Omnibusa;

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here