Młodziki KP „Bór” w Paquito Cup 2014

172

Obornicka drużyna dotarła na turniej w piątek po południu i została zakwaterowania w miejscowości znajdującej się nad samym morzem, w Mrzeżynie. W piątkowy wieczór wszystkie drużyny, w ramach integracji, oglądały mecz Mistrzostw Świata Francja – Szwajcaria,  na specjalnie przygotowanym telebimie w Mrzeżyńskim Centrum Sportu.

W sobotę od samego rana rozpoczęły się rozgrywki, w których Bór trafił do grupy „B” – razem z drużynami z Brzeska, Nowej Rudy, Gorzowa Wlkp. i Gryfic.

więcej przeczytasz po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym

[hidepost=0] Nasze młodziki, które debiutowały w tym turnieju, w pierwszym meczu musiały uznać wyższość drużyny z Brzeska, która wygrała 2-0. Młodym oborniczanom zabrakło w tym meczu odrobiny szczęścia; w kilku akcjach na przeszkodzie w zdobyciu goli stały słupki i poprzeczka. W kolejnym pojedynku przeciwnikiem Boru była drużyna z Gryfic, którym ulegliśmy także w stosunku 0:2. W następnym meczu Bór mierzył swoje siły z drużyną z  Nowej Rudy, która była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. Jak przystało na faworyta zawodnicy z Nowej Rudy nie mieli litości dla naszej drużyny i pewnie pokonali Bór w stosunku 10:0.

Ostatnim przeciwnikiem tego dnia była ekipa Gorzowa Wlkp., z którą nasza drużyna musiała wygrać, aby liczyć się w walce o czołowe miejsca w Paquito Cup.  Nasi młodzi adepci futbolu wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani i już w pierwszej akcji meczu pokonali bramkarza z Gorzowa. W kolejnych minutach nasza drużyna nadawała tempo meczu, raz po raz atakując zaskoczonych takim obrotem sytuacji zawodników z Gorzowa. Na nieszczęście w pierwszej połowie meczu nastąpiło oberwanie chmury nad Trzebiatowem i sędzia przerwał mecz na kilka minut. Po wznowieniu nasi przemoczeni zawodnicy nie byli w stanie złapać wcześniejszego dobrego rytmu gry i dali rozegrać się przeciwnikom, którzy do końca meczu strzelili 4 gole i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Po sobotnich zmaganiach nasza drużyna zajęła czwarte miejsce w grupie i pozostała jej walka o dalsze miejsca w turnieju.

Niedzielne mecze przyniosły ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju. KP „Bór” rozegrał jeszcze dwa mecze, w których musiał uznać nieznaczną wyższość bardziej doświadczonych przeciwników z Wolsztyna (2:3) oraz Starego Miasta (1:2). Ostatecznie w końcowej klasyfikacji nasi zawodnicy uplasowali się na 16 pozycji. W turnieju tryumfowali młodzi piłkarze z Dzierżoniowa, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali naszych grupowych rywali z Nowej Rudy.

Warta uwagi jest bardzo profesjonalna organizacja turnieju, w którym zwłaszcza końcowa dekoracja zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie, mogliśmy podziwiać sztuczne ognie oraz wjazd wyróżnionych zawodników na wyścigowych motorach.

Zarząd Klubu Piłkarskiego „Bór” pragnie podziękować  Panu Łukaszowi Budasowi za sfinansowanie całego przedsięwzięcia, za wsparcie przy organizacji wyjazdu oraz za żywiołowy doping w czasie trwania rozgrywek. Mamy nadzieje, że w kolejnej edycji tego prestiżowego turnieju, również będziemy mogli wziąć udział i wpisze się on na stałe w kalendarz rozgrywek grupy młodzików obornickiego Boru.

Skład KP „Bór” Oborniki Śląskie: Marcel Król,Michał Trytko,  Kacper Koczot, Paweł Curyło,  Jacek Hejke,  Michał Wolsztyniak, Krystian Kubas, Jacek Frąk, Damian Trytko, Przemysław Trojnar, Tomasz Gleń, Jakub Płóciennik.

Trener: Michał Jankowiak. [/hidepost]

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here