III Lipówka z uroczystym otwarciem

86

Festyn rozpoczął się uroczystym otwarciem centrum, nie w sposób w jaki zwykło się to robić, czyli przecięciem wstęgi, lecz wciągnięciem na maszt flagi Wielkiej Lipy.Tej wyjątkowej chwili towarzyszył marszałek Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, który pomógł sołtysowi wsi Wielka Lipa – Wojciechowi Osińskiemu oraz prezesowi Stowarzyszenia „Lipówka” – Dominikowi Krupie  umocować flagę na szczycie masztu. Sołtys w imieniu swoim oraz mieszkańców wsi złożył podziękowania na ręce osób, które poprzez wkład pracy, a także wsparcie, najbardziej wspomogły inicjatywę budowy centrum. Podziękowania w szczególności skierowane zostały do burmistrza Obornik Śląskich Sławomira Błażewskiego oraz  pracowników Urzędu Miejskiego, do prezes Lokalnej Grupy Działania Wzgórz Trzebnickich Katarzyny Jarczewskiej i prezesów firmy AGRO-MLEK: Stefana Kukuczki i Jana Wajsa. Wyjątkowe podziękowania otrzymało dwóch mieszkańców: Andrzej Mackiewicz i  Ryszard Mackiewicz za swoją bohaterską postawę oraz patriotyzm lokalny odznaczeni zostali gwiazdami szeryfa, a teksańskie kapelusze na zawsze ochrzciły ich mianem strażników Wielkiej Lipy. Przez całą sobotę można było podziwiać artyzm grupy mężczyzn o nazwie „Sztuki Uliczne”, która malowała graffiti na przygotowanej wcześniej na ten cel ścianie budynku bezpośrednio graniczącej z centrum. Tematem przewodnim grafiki był motyw bajkowo – sportowy, natomiast szczegóły projektu należały do inwencji twórców.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0] Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się turniej gry w koszykówkę, który toczył się przez całe popołudnie. Drużyny zajmujące miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami, a klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – „Uliczni Wojownicy”, II miejsce – „Los Wariatos”, III miejsce – ” Zleceniodawcy”, IV miejsce – ” Szwagry”. Swoją obecnością zaszczycił nas zespół Trzy Dęby z Borówka, występując z repertuarem biesiadnym, który bardzo podobał się naszym gościom, a także dzieci z Przedszkola „Krasnal” z Osoli, które swoim występem wprowadziły nas w wyśmienity, radosny nastrój.

Ugoszczeniem naszych wyjątkowych gości oraz grupy malującej graffiti zajęły się mieszkanki Wielkiej Lipy, które przez cały upalny dzień dzielnie przygotowywały posiłki w formie grillowej. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli pojeździć na kucyku, zrobić sobie zdjęcie zwiedzając RETROtraktor, wybrać się na krótką przejażdżkę RETROmotorem, czy też pomalować sobie twarz. Na placu zabaw, oprócz stacjonarnych zabawek (posiadających atest), dzieci mogły pobawić się na dmuchanym zamku. W trakcie festynu został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy bukiet kwiatów z elementem drzewa lipy. Ocenianiem bukietów zajmowała się powołana komisja, składająca się z Pań wybranych  spośród przybyłych gości.

W dalszej części imprezy odbyły się konkurencje dla uczestników festynu. |Panie miały szansę pokazać swoje wdzięki  w konkurencji wytrząsania kapsli z pudełeczka, czy zmierzyć się w szybkości sortowania odzieży do prania. Panowie natomiast mieli okazję przejechać trasę formuły 1 (na małym dziecięcym rowerku ) i przebiec prostą drogę po wypiciu piwka na czas.

O godzinie 21 do zabawy tanecznej zaprosił nas zespół Campari, który przez cały festyn służył oprawą muzyczną. Natomiast o 22 sołtys rozdał bawiącym magiczne lampiony, które puszczone do nieba spełniają skryte życzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu oraz sponsorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Trzebnicy, Urzędowi Miejskiemu w Obornikach Śl. i Urzędowi Marszałkowskiemu. Dziękujemy również wszystkim, którzy swoją ciężką pracą i zaangażowaniem pomogli w realizacji budowy Centrum Sportowo – Edukacyjno – Rekreacyjnego, w szczególności mieszkańcom wsi Wielka Lipa oraz sponsorom: Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Obornikach Śląskich, Nadleśnictwu Oborniki Śląskie, Pracowni Mebli Artystycznych ANTYKI Osińscy, Piotrowi Kędzi, Krzysztofowi Kulpie – Wulkanizacja, Dariuszowi Temperowiczowi – Air-Com Pneumatyka-Automatyka, firmie „Ogrody” Różańscy i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Autocentrum Owczarek. [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here