998 KRONIKA STRAŻACKA

62

Zasłabła osoba

SKOKOWA. 1 lipca w jednym z mieszkań zasłabła osoba. Sąsiad próbował się do niej dostać, jednak nie otwierała drzwi. Podejrzewał, że coś się stało i wezwał na pomoc strażaków. Zanim jednak straż dotarła na miejsce, mężczyźnie udało się już wejść do środka. Po przyjeździe strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pomocy, udrożniono górne drogi oddechowe i podano tlen. Przez cały czas monitorowano osobę, a po przybyciu na miejsce karetki pogotowia przekazano ją lekarzowi. Nie wiadomo czy to pod wpływem emocji, czy ze zmęczenia, ale także mężczyzna, który wezwał pomoc do osoby poszkodowanej zasłabł.

Kolizja aut

ŻMIGRÓD. 1 lipca na obwodnicy Żmigrodu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów: opla zafiry i vw caddy. W momencie przybycia na miejsce strażaków, osoby podróżujące pojazdami znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zajęli się więc zabezpieczeniem miejsca i uprzątnięciem drogi po kolizji.

Pomoc w otwarciu drzwi

TRZEBNICA. 2 lipca strażacy zostali poproszeni o pomoc policji w dostaniu się do jednego z mieszkań. O pomoc poprosiła właścicielka mieszkania, której syn znajdował się w środku i nie otwierał drzwi. Kobieta podejrzewała, że robi coś złego. Strażacy otworzyli drzwi, używając sprzętu hydraulicznego, po czym do środka weszła policja.

Zderzenie dwóch opli

OBORNIKI ŚLĄSKIE. 5 lipca miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych: opla corsy i opla astry. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, osoby z obu pojazdów znajdowały się na zewnątrz. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Obornikach Śląskich udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pasażerom opla corsy. Strażacy także zabezpieczyli miejsce, odłączyli w pojazdach akumulatory i zajęli się uprzątnięciem drogi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here