Ile kosztują nas kwiatki?

71

Tuż przed uroczystym otwarciem deptaka na ul. Ignacego Daszyńskiego postawiono na całej jego długości imponujące kompozycje kwiatowe. Sam widok ładnych kwiatów to jednak nie wszystko. Teraz trzeba będzie je pielęgnować, by jak najdłużej przetrwały… Synoptycy zapowiadają falę nadchodzących upałów na najbliższe kilkanaście dni, więc kwiaty trzeba stale podlewać, a być może także dodatkowo pielęgnować (może opryskiwać), by jak najdłużej zachowały swoją świeżość.

Kilkanaście dni temu zapytaliśmy o koszt utrzymania kwiatów, czyli o regularne podlewanie, a także o to ile kosztował ich zakup i stelaży, na których są zamontowane. Otrzymaliśmy kuriozalną wręcz odpowiedź. Sekretarz poważnego Urzędu Gminy Daniel Buczak poinformował nas, że urzędnicy (chyba wszyscy w gminie – dop. red), są teraz tak zajęci „dużą liczbą rozpatrywanych spraw, że potrzebują aż dwóch miesięcy, by udzielić odpowiedzi na nasze pytanie.

To już chyba szczyt wszystkiego. Czy w gminie, która kieruje burmistrz, „wzmocniony” przez dwóch zastępców i sekretarza, a dodatkowo szereg pracowników, są aż tak bardzo zajęci, że nie mają chwili wolnego czasu, aby odszukać tę informację, czy każdy jest tak zajęty, aż nie ma czasu na to, by sprawdzić faktury za zakup kwiatów? Wydaje się, że to chyba niezbyt dobrze świadczy o kadrze pracowniczej i zarządzaniu gminą …Już kilka dni po pojawieniu się na deptaku kwiatów chcieliśmy poznać wydatki poniesione na ten zakup, ale wtedy także nikt nie potrafił nam odpowiedzieć na to proste pytanie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here