PZS nr 1 (jeszcze) bez dyrektora

584

Tydzień temu podaliśmy informacje o konkursie na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół nr 1. Danuta Szuber, która przez wiele lat kierowała tą placówką, przeszła na emeryturę. Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora zespołu szkół, który miał zakończyć się w miniony piątek. Nie został jednak rozstrzygnięty, ponieważ jedyny kandydat nie przekonał do siebie komisji.

Teraz stoimy przed trudnym wyborem. Nie wiemy czy ogłosić kolejny konkurs, czy też skonsultować się z radą pedagogiczną i podjąć wspólnie decyzję o wyborze następcy Danuty Szuber. Ten temat zostanie przeanalizowany na najbliższym Zarządzie Powiatu – powiedział nam starosta.

W Gimnazjum nr 1 bez zmian

Można śmiało stwierdzić, że w porównaniu z konkursem dotyczącym funkcji dyrektora ośrodka kultury (szerzej w oddzielnym), konkurs na dyrektora Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy został rozstrzygnięty błyskawicznie. Na stronie internetowej www.trzebnica.pl, podano informację, że burmistrz na zakończenie roku szkolnego, wręczył nominację na to stanowisko Elżbiecie Nowak, która przez ostatnie dwa lata kierowała szkołą. W ocenie burmistrza podołała ona powierzonemu zadaniu i sprawdziła się na stanowisku.

Nie wiemy jednak ilu kandydatów ubiegało się o ten „dyrektorski fotel”. Na stronie internetowego BIP nie znaleźliśmy wyników z przeprowadzonego konkursu. Być może tylko Elżbieta Nowak złożyła dokumenty aplikacyjne, może byli też inni kandydaci. Zadaliśmy w tej sprawie pytania Agnieszce Moździerz (dyrektorce ZAPO), ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na te pytanie.

Przypomnijmy, że poprzednia decyzja burmistrza o powierzeniu dyrektorce tego stanowiska była sporym zaskoczeniem. Po fiasku pierwszego konkursu na stanowisko dyrektora Marek Długozima postanowił nie ogłaszać kolejnego, tylko powierzyć kierowanie szkołą właśnie Elżbiecie Nowak. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here