Medal dla zasłużonego oborniczanina

98

Jak przypomniał Henryk Cymerman, przewodniczący RM, na uroczystej sesji, która odbyła się 24 V wręczono okolicznościowe medale 10 wyróżnionym oborniczanom.

Nie było wtedy z nami pana Edwarda Białego, dlatego medal wręczymy mu dziś – powiedział przewodniczący i kontynuował: – Mając wyraz szczególnej wdzięczności za działania na rzecz ochrony środowiska i rozwoju gminy Oborniki Śląskie, a także pracy na rzecz samorządu przyznajemy medal.

Wiceprzewodnicząca Agnieszka Zakęś podkreśliła, że to właśnie Edward Biały od dawna twierdził, że należy rozdzielić kanalizację na burzową i ogólnospławną, a także powiedziała, że to on był prekursorem wielu działań na rzecz ochrony środowiska, które właśnie teraz są realizowane.

Bohater uroczystości przypomniał, że na emeryturę przeszedł po 50 latach pracy zawodowej i zadeklarował, że jest do dyspozycji rady, burmistrza i całego samorządu.

– Chciałbym doczekać tej chwili, kiedy nasze miasto odzyska status uzdrowiska. Myślę, że przy wsparciu środków z Unii Europejskiej i własnych byłoby to możliwe – powiedział Edward Biały.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here