Bogumił Sikorski nowym trenerem obornickiego Boru

558

Przypomnijmy, że piłkarze Boru rozpoczęli poprzedni sezon z Markiem Mrozińskim. Jednak po kilku kolejkach, które były pasmem porażek oborniczan, trener zrezygnował i objął drużynę Orła Prusice.

Miejsce Marka Mrozińskiego w Borze, jesienią zajął Krystian Januszewski. Trener ten miał przed sobą jeden cel – utrzymać drużynę w lidze okręgowej. Udało się. Oborniczanie zakończyli sezon na 10 miejscu w tabeli i z dorobkiem 39 punktów, co zapewniło dalszą grę w okręgówce. Teraz Krystian Januszewski w rozpoczynającym się za kilka tygodni sezonie poprowadzi zespół sąsiada Obornik – drużynę MKP Wołów.

Jak powiedział nam Kornel Delczyk, prezes KP „Bór” Oborniki Śląskie, od 25 lipca oborniczanie rozpoczną treningi pod okiem nowego trenera – Bogumiła Sikorskiego.

Bogumił Sikorski jest wychowankiem MKP „Wratislavia”, gdzie rozpoczynał przygodę z piłką od gry w drużynach młodzieżowych. W piłce seniorskiej reprezentował barwy Wedanu Żórawina, GKS Kobierzyce, Motobi Kąty Wrocławskie, Sokoła Wielka Lipa, Polonii Wrocław, Odry Wrocław, a ostatnio Falko Rzeplin. W Falko przez ostatnie 2 lata pełnił także funkcję trenera pierwszej drużyny. Jako zawodnik grał na pozycji pomocnika – mówi prezes i dodaje, że zaprasza wszystkich zawodników, którzy chcieliby grać w barwach Boru na trening, który odbędzie się w piątek 25 lipca, o godz. 18 na stadionie miejskim. Wtedy przeprowadzane będą pierwsze testy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here