Polonia zostaje w III lidze

97

We wtorek (1 lipca) trzebniczanie rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu 2014/2015. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 17. zawodników. Co ciekawe asystentem pierwszego trenera został grający środkowy defensor Dariusz Zalewski.

Jak informowaliśmy wcześniej Polonia po zakończeniu rozgrywek sezonu 2013/2014 została zdegradowana do IV ligi dolnośląskiej. Okazało się jednak, że pozostanie w III lidze dolnośląsko-lubuskiej! Dlaczego? Otóż z IV ligi lubuskiej awans wywalczyła Spójnia Ośno Lubuskie, jednak zespół ten nie otrzymał licencji do występów na poziomie III-ligowym. Zgodnie z regulaminem rozgrywek miejsce to zajmuje zespół zdegradowany z tejże ligi. W tym wypadku jest to Polonia Trzebnica, która tym samym może mówić o wielkim szczęściu. Fakty te potwierdził  komunikat końcowy sezonu 2013/2014, który kilka dni temu opublikowała Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że przed rokiem  trzebnicki klub miał podobne szczęście. Wtedy jego degradację uratowała Pogoń Świebodzin, która wycofała się z rozgrywek.

Humor zdecydowanie polepszył się włodarzom Polonii, jak i samemu szkoleniowcowi Sławomirowi Kołodziejowi, ale w kadrze którego doszło do sporych zmian. W sumie Polonia rozstała się aż z sześcioma zawodnikami: Adrianem Bergerem, Kamilem Krzanowski, Radosławem Bellą, Piotrem Reczką, Tomaszem Karygą, Szymonem Mokrzyckim i Radosławem Niełacnym. –Cieszymy się z tego, że nadal będziemy grać w III lidze. Powiem szczerze, że po cichu liczyłem na taką sytuację. W przeszłości w różnych ligach zdarzały się podobne przypadki. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas i zrobimy z drużyną wszystko, aby w przyszłym sezonie udowodnić to, że miejsce w tej lidze nam się należało. Rozstaliśmy się z kilkoma zawodnikami, a te ubytki zastąpią piłkarze testowani oraz juniorzy, którym bacznie się przyglądam  – wyznał trener Sławomir Kołodziej.

We wtorek 8 lipca,  o godz.17 ekipa Polonii rozegra historyczny mecz, gdyż  na własnym stadionie podejmie ekstraklasowy Piast Gliwice, który tym towarzyskim pojedynkiem zakończy zgrupowanie przedsezonowe w Trzebnicy.

Poniżej prezentujemy plan  następnych sparingów trzebnickiej ekipy:

Polonia Leszno – Polonia Trzebnica, 12.07 w Lesznie

Polonia Trzebnica – Ślęza Wrocław, 19.07 (miejsce do uzgodnienia)

MKS Oława – Polonia Trzebnica, 26.07 w Oławie

Polonia Trzebnica – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie, 2.08 (miejsce do uzgodnienia).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here