Prztyczek w nos sympatykom piłki nożnej

122

piastMecz zgromadził na trybunach wielu sympatyków „kopanej”, a ponieważ pogoda również dopisała, dało się wśród nich zauważyć całe rodziny z dziećmi. Taka bowiem gratka nie zdarza się codziennie.

Na stadionie panowała istnie piknikowa atmosfera.

Szkoda tylko, że trybuny stadionowe nie były zapełnione w całości. Należy tylko żałować, że takiej publiczności nie może się już od dawna doczekać miejscowy zespół III ligowy.

Imprezę tę organizowało Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta w Trzebnicy. Wstęp na imprezę wyceniono na kwotę 5 zł. I tu rodzą się wątpliwości – czym kierował się organizator ustalając ceny biletów na wejście na mecz w takiej kwocie. Dlaczego nie określono wstępu jako wolny? Czyżby kwota kilkuset złotych zarobionych w ten właśnie sposób wydatnie wpłynęła na budżet gminny? Czyż mecz o wyraźnym zabarwieniu propagandowym powinien być opłacany przez widzów. Czyżby Gmina jako gospodarz stadionu nie otrzymała wystarczającego ekwiwalentu za wynajęcie stadionu przez te dwie drużyny? Czyż trzeba było jeszcze dodatkowo sięgać do kieszeni widzów? Takie działanie chluby organizatorom nie przynosi.

Zamiast wykorzystać taką okazję, jak spotkanie dwóch drużyn z najwyższego szczebla rozgrywkowego, by zobaczyło je jak najwięcej sympatyków, by służyło jako propaganda piłki nożnej, określając wstęp na nią jako wolny, ustalono wstęp płatny. I nie jest ważne to, że młodzież i kobiety miały wstęp wolny, bo jednak inni musieli zapłacić. Może właśnie dlatego trybuny nie były wypełnione do ostatniego miejsca.

Choćby nie wiem jak próbować tłumaczyć organizatora, to nie da się go w żaden sposób usprawiedliwić. Inni bowiem mogą tylko nie ci z Trzebnicy.Wstyd!

W niedzielę 6 lipca w Żaganiu został rozegrany taki sam mecz towarzyski pomiędzy Śląskiem Wrocław a Miedzią Legnica. Wstęp był wolny!

3 KOMENTARZY

 1. Chciałem wrócić do
  tematu który kiedyś na łamach gazety był poruszany.Chodzi o normy
  godzinowe w użytkowaniu płyty głównej naszego stadionu.Piast trenuje na
  niej dwa razy dziennie,również w deszcz, były trzy sparingi w tym dwa
  jednego dnia!,czy te normy dotyczą tylko Naszej Trzebnickiej Polonii? jaki
  dochód z tego będzie miała gmina?i jakie środki przeznaczy na renowacje
  zniszczonego boiska(są już na nim „placki”czyli dziury zasypane
  ziemią z ziarnami trawy )i nie wygląda to zbyt dobrze.Od momentu otwarcia
  stadionu nie było na nim żadnego poważniejszego zabiegu (piaskowanie
  ,dosiew trawy itp.)
  Dostrzegając dobroduszność naszego Pana Burmistrza,podobnie jak
  wcześniejsze drużyny ,drużyna Piasta na pewno otrzymała obiekt za
  „grosze” oczywiście w celu promocji Trzebnicy.
  Nie trzeba być specjalista żeby zauważyć ze to jest rzecz która się
  zużywa i cały czas trzeba o to dbać,podobnie jak inne inwestycje które
  w Trzebnicy powstały ale wygląda to tak jakby zrobione to było tylko na
  pokaz.
  Jako kibic Polonii Trzebnica często odwiedzam stadion na którym
  powieszony jest baner „Trzebnica-Gmina Wspierająca Sport” szkoda
  tylko że nie lokalny bo domyślając się największy biznes na tym zrobi
  Hotel Trzebnica i Gmina a Nasza drużyna zostanie tylko z dziurawym
  boiskiem ,już nie najładniejszym w III lidze jak w poprzednim sezonie.

 2. Co za debilny artykuł – polecam najpierw pomyśleć przynajmniej 3 minuty zanim się coś napisze, bo to co sie tutaj czyta to kompletne dno…

  ” I tu rodzą się wątpliwości – czym kierował się organizator ustalając ceny biletów na wejście na mecz w takiej kwocie. ”

  Pewnie najlepiej spytać organizatora czym sie kierował.

  „Dlaczego nie określono wstępu jako wolny?”
  „I nie jest ważne to, że młodzież i kobiety miały wstęp wolny, bo jednak inni musieli zapłacić. ”

  Troche logiki, skoro mecz się odbywa w środe o godzinie 15tej w czasie wakacyjnym, to kto według was zasiądzie na widowni?
  Bo to co tu czytam to wskazuje na to, że gdyby nie wstęp, który kosztował 5zł to ludzie by sie pozwalniali z pracy i uderzyli tłumami na stadion, jednak 5zł na wejściu była zabójczą barierą przez która zrezygnowała większość osób idących na mecz…. Jeśli przyjeżdża ekstraklasowa drużyna do Trzebnicy to nawet wstęp za 10zł byłby bardzo przyzwoitą ceną. Dzieciaki, które rozpoczęły wakacje i mają wolne miały wstęp za darmo i to sie liczy, a 5zł dla dorosłego człowieka to nie jest nie wiadomo jaka kwota – jesli ktos sie interesuje piłką to dał te 5zł z lekkim sercem.

  Podejrzewam, że osoba pisząca ten artykuł ze sportem ma tyle wspólnego co nic i po prostu trzeba było jakoś zapełnić strony to najlepiej napisać bzdury na szybko.
  Na przyszłość lepiej nie pisać, bo taki artykuł to rzygi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here